افشاگری نتانیاهو در نطق سازمان ملل: حزب الله در قلب بیروت کارگاه تبدیل موشک های ایرانی به نقطه زن برپا کرده است

نخست وزیر اسرائیل در نطق سالیانه خود خطاب به مجمع عمومی سازمان ملل، به امیدهای تازه ای که در خاورمیانه شکوفا می شود سخن گفت و تاکید کرد که در چنین وضعی که کشورهای عرب راه دوستی با اسرائیل را می گشایند، این رهبران فلسطینی هستند که همچنان راه گفتگو برای رسیدن به یک صلح پایدار را مسدود می کنند و به سرکشی ادامه می دهند.

بخش مهمی از سخنان بنیامین نتانیاهو به ادامه فتنه گری های رژیم ایران اختصاص یافت و مانند هر سال دیگر در سخنرانی در مجمع عمومی، به یک افشاگری پرداخت که گرچه به طور غیرمستقیم به آشوبگری های حکومت اسلامی ایران مربوط می شود، ولی به فعالیت های حزب الله در لبنان مربوط می گردد که به صورت مزدور رژیم ایران عمل می کند و این واقعیت را پنهان نکرده است.

نتانیاهو با نشان دادن نقشه های دقیق، فاش ساخت که حزب الله لبنان در یک محله مسکونی در قلب بیروت پایتخت لبنان و در فاصله بین یک انبار سوخت و یک جایگاه فروش بنزین، یک کارگاه ایجاد موشک های نقطه زن برپا ساخته که جان اهالی را سخت به خطر می اندازد.

حسن نصرالله سرکرده حزب الله ساعتی پس از انتشار این سخنان نتانیاهو، در تلویزیون ظاهر شد و مانند دفعات گذشته ادعا کرد که این سخنان نخست وزیر اسرائیل “دروغ اندر دروغ” است.

نتانیاهو در سخنرانی خود به مردم بیروت توصیه کرد به نقطه ای که در نقشه اشاره کرده بروند و وجود این کارگاه را مورد تایید قرار دهند.

نخست وزیر اسرائیل به انفجار بزرگ در بندر بیروت و همچنین به انفجار انبار اسلحه حزب الله در روستایی به نام کفرقانان اشاره کرد که قربانیان زیاد و خرابی های گسترده به بار آورد.

بدیهی است که اگر در کارگاه بهینه سازی موشک ها در قلب بیروت انفجار مشابهی رخ دهد، نتایج آن فاجعه بار خواهد بود.

نصرالله گفت که نخست وزیر اسرائیل با این گونه افشاگری، که به ادعای او کاملا دروغ است، می خواهد در میان مردم لبنان فرافکنی کند. ولی مقامات رکن اطلاعات ارتش اسرائیل تاکید می کنند که ادعاهای نصرالله کاملا دروغ است و علاوه بر کارگاهی که نتانیاهو آن را افشاگری کرد، دو کارگاه دیگر نیز فعال است که ارتش اسرائیل درباره آن آگاهی کامل دارد.

در این کارگاه ها، موشک هایی که رژیم ایران در گذشته برای حزب الله فرستاده، با نصب دستگاه های جدید تکنولوژی بهینه سازی می شود و به موشک نقطه زن مبدل می گردد. مجهز شدن حزب الله به چنین موشک هایی، امنیت اسرائیل را سخت به خطر می اندازد و ممکن است مصیبت بار باشد. از این رو، اسرائیل از سال گذشته به تلاش گسترده ای دست زده که موجب بسته شدن این کارگاه ها شود.

منشه امیر در مصاحبه با ایران اینترنشنال، در نزدیکی حصار تاریخی بخش باستانی اورشلیم

سال گذشته نیز نتانیاهو از وجود سه کارگاه بهینه سازی موشک ها در سه نقطه بیروت سخن گفت. ولی دولت لبنان با ترتیب دادن یک گردش نمایشی برای سفیران چند کشور در نزدیکی نقاطی که نتانیاهو به آن ها اشاره داشت، ادعا کرد که چنین اتهامی درست نیست. ولی رکن اطلاعات ارتش اسرائیل همچنان اصرار می ورزد که این سه کارگاه همچنان فعال است.

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که رژیم ایران هرگز از برنامه های خود برای ساخت بمب هسته ای دست برنداشته و اسنادی که اسرائیل از شورآباد تهران به اورشلیم آورده این واقعیت را تایید می کند.

منشه امیر در یک مصاحبه زنده که از شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال پخش شد، از جمله ارزیابی کرد که این اتهامات نتانیاهو در شرایطی افشاگری می شود که حزب الله در داخل لبنان با دشوارترین وضعیت روبرو شده است. این مصاحبه کوتاه را همراه با گزارش بابک اسحاقی می شنویم

 

متن کامل سخنان نتانیاهو را در یک گزارش جداگانه می توانید مطالعه کنید.