افشاگری نظامی: نیروی هوایی اسرائیل فاصله پرواز تا به ایران و بازگشت را دوباره تمرین کرد

یک روز پس از آن که نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل به حکومت اسلامی ایران هشدار داد که جنگنده های رادارگریز اف – ۳۵ قادرند به ایران نیز برسند، آگاهان نظامی فاش ساختند که جنگنده های نیروی هوایی اسرائیل هم اکنون مشغول تمرین در پایگاهایی در خاک یونان هستند که هدف از آن، به دست آوردن تجربه برای انجام پروازهای راه دور می باشد.

نیروی هوایی اسرائیل در گذشته بارها به همین هدف، پروازهایی را در حریم هوایی چند کشور اروپای جنوبی انجام داده است. از آن جا که اسرائیل دارای یک مساحت کوچک است، بخش اعظم تمرین های هوایی، در خارج از فضای این کشور صورت می گیرد و کشورهای اروپای جنوبی در این مورد، همکاری خوبی با اسرائیل دارند.

جنگنده های اسرائیلی مسافتی را برای تمرین پروازهای طولانی، بر فراز آن کشورها بر می گزینند که فراتر از فاصله رفت و برگشت به ایران باشد.

محافل آگاه نظامی که فعالیت نیروی هوایی اسرائیل را دنبال می کنند، از جمله خبر دادند که پروازهای ازمایشی بر فراز حریم هوایی جزیره کُرت Kort در جنوب یونان انجام گرفته است. به گفته آن محافل، این پروازهای آزمایشی در سپیده دم روز دوشنبه (سه روز پیش) انجام گرفته است.

رسانه های اسرائیلی نوشتند که جنگنده های اسرائیلی در جریان این پرواز، در نقطه معینی بلافاصله عقب گرد کرده و بازگشته اند و این امری است در جریان پروازها کم سابقه است و معمولا هواپیما برای دور زدن، یک قوس طولانی را می پیماید. کارشناسان غیرنظامی امور هواپیمایی، با محاسبه ای که در مورد طول این پرواز انجام دادند، دریافتند که مسافت طی شده، معادل فاصله اسرائیل به نقاط مختلف ایران بوده است و لازم بود که هواپیماها، به طور ناگهانی دور بزنند و به سوی کشور بازگردند.

نیروی هوایی اسرائیل در یک سال اخیر چندین بار رزمایش هایی را همراه با هواپیماهای اف-۳۵ انجام داده است. آخرین رزمایش ماه گذشته بود که در آن چندین فروند از این نوع هواپیما شرکت فعال داشتند. منابع خبری گفتند که در این رزمایش هوایی، از جمله برخی تجهیزات بسیار پیشرفته الکترونی ازمایش شد که در نبرد با دستگاه های رادار و سایبری دشمن، ممکن است سرنوشت ساز باشد.

با بهره گیری از حملات سایبری، می توان دستگاه های رادار دشمن را از کار انداخت و موشک های نقطه زن آن را منحرف ساخت. اسرائیل این شیوه ها را با دقت و اهمیت بسیار، تمرین می کند.

 

 

3 دیدگاه‌

 1. درود بر ارتش توانمند اسراییل، ایران اشغال تروریست های مارکسیستی اسلامی است، به امید روزی که خلبانان شجاع اسراییلی بر سر گاسپاتین علیل و حوزه های ضد علمیه و سپاه جانی فرود آیند و آنها را نابود سازند.
  جاودان باد یاد و نام سپهبد نادر جهانبانی و نیز سپهبد ایت محقق و همه جانباختگان هجده تیر پنجاه و نه. ننگ و نفرت بر شورشیان پنجاه و هفت و ننگ بر کارتر و اوباما و جان کری، ننگ بر اروپا و همه حامیان رژیم جبار جنایتکار.

 2. اگرچه ایران اسراییل رابه رسمیت نمی شناسد ولی مقررات “منشورسازمان ملل” شامل کلیه ی تابعان بین الملل خواهد‌بود :
  ” All members shall refrain in their international relations from the threat or use of force against the territorial integrity or political independenc of any state, or in any other manner inconsistent with the purposes of the United Nations ”
  البته ،ضمانت اجرایش هم” دفاع مشروع “یا” عمل متقابل “کشورها خواهد بود. این مرحله، رجوع به دادگاه های بین المللی هم لازم ندارد!

 3. اسرائیل فرصت چندانی برای دست دست کردن ندارد و از موشکهای ایران نترسد و برای نابودی کارخانه های تسلیحاتی مادر آنها در ایران هم که شده که به کمک روسیه سفید تامین کننده قطعات موشک هستند باید حملات هدف مندی را شروع کند تا مردم دمکرات کرد ۷۰ درصدی در ایران و کردهای حد اقل ۵۰ درصدی در ترکیه و عراق و سوریه هم با همراهی آمریکا و انگلیس و فرانسه و کانادا و استرالیا و حتی هندوستان و پاکستان که آنها هم با کردها به لحاظ نژادی وابستگی دارند در مقابل رژیم جهنمی آخوندها به تکاپو و فعالیت بیافتند اما باید قبل از آن به کمک سازمانهای اطلاعاتی انگلیس و لابی یهودیان فعالیتهای و روابط مخفیانه ایران و قطر و روسیه و کره شمالی را با دونالد ترامپ و قولهای شخصی که احتمالا شیخ قطر به نمایندگی ایران و روسیه و قطر و حزب الله به ترامپ میدهد را حتی الامکان بتواند افشا کند چون ترامپ با این رفتار سبکش در مقابل ایران حتی صدای متخدینی چون انگلستان را هم در آورده است و
  بطوریکه علنا وجهه خود آمریکا به رهبری ترامپ را به شکل لشکر شکست خورده درآورده که به هیچ وجه برای ملتهای آزاد دمکراتی چون برزیل و آمریکای لاتین هم پذیرفتنی نمیباشند و علنا آنها را فقط با تهدید و خوراک مواد مخدر و ته مانده های نفت سنگین ونزوئلا تبدیل به آلت دست حزب الله و قطر و ایران کرده تا جاییکه حتی به ارعاب و همراهی دولت مکزیک برای انفجارات هستنه ای لبه مرزی برای آسیب به آمریکا و نواحی مانند کالیفرنیا میکنند که دولت ترامپ را دولت ضعیف و شکستخورده نشانبدهند و این سکوت ترامپ در مقابل اعمال خرابکارنه آخوندها درواقع حالت دشمنی اورا مانند کارتر به آمریکا و منافعش را به اثباط میرساند .

Comments are closed.