افشاگری: هکرهای حکومت ایران با استفاده از دستگاه های سروری آمریکا، به شبکه آبرسانی اسرائیل حمله کردند

شبکه تلویزیونی “فاکس نیوز” در ایالات متحده ارزیابی کرد که حمله سایبری به شبکه آبرسانی اسرائیل در روزهای گذشته، توسط هکرهای حکومت اسلامی ایران صورت گرفته که از سرورهای آمریکایی برای انجام این هدف استفاده کرده بودند. مقامات رژیم ایران هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده اند و همچنین، احتمال وقوع این حمله سایبری، هنوز از منابع دیگر تایید نشده است.

سامانه خبری اسرائیلی “وای نت” پیشتر خبر داده بود که حدود دو هفته قبل، در اثر حمله هکرها، شبکه آبرسانی و فاضلاب اسرائیل به مدت دو روز اختلالاتی رخ داد که از ابعاد آن اطلاع دقیقی در دست نیست، ولی به احتمال زیاد جزئی بوده استو

اکنون “فاکس نیوز” گزارش می دهد که به دنبال بررسی های به عمل آمده در ایالات متحده، هکرها از طریق سرورهای آمریکایی توانستند وارد شبکه آب اسرائیل گردند.

در گزارش آمده است که اختلالات در برخی نواحی شمالی و جنوبی اسرائیل رخ داده و به دنبال آن “سازمان کل آب و فاضلاب اسرائیل” دستور داده که شبکه های تا حد امکان به اینترنت وصل نباشند و یا مواظبت بیشتری برای جلوگیری از رخنه یابی بیگانگان به عمل آید.

مقامات سازمان آب که مایل نیستند توضیحات بیشتری در مورد شیوه کار خود دهند، می گویند که حمله هکری یک امر تازه نیست و بارها رخ داده است. ولی در هر حال، این پدیده نوعی اهمال کاری است که باید جلوی آن گرفته شود.

کشورهای مختلف جهان می کوشند شیوه هایی بیابند که در صورت بروز جنگ، بتوانند شبکه های آب و برق دشمن و همه امکانات رفاهی آن را نیز از کار بیاندازند. همچنین شیوه های بسیار پیچیده ای برای ایجاد اختلالات سایبری در شبکه های آفندی و پدافندی و دستگاه های نظامی ارتش های دشمن تدارک دیده شده که هر کشور می کوشد مصونیت خود را در برابر این حملات تقویت کند و در همان حال، نقطه های ضعف دشمن را شناسایی نماید تا در صورت لزوم بتواند از آن استفاده کند.