افشاگری: واحد ویژه اطلاعاتی ارتش اسرائیل، تحرکات ایران و حزب الله در سوریه را رصد می کند

سربازانی که بیست و چهار ساعت شبانه روز، حتی پرواز مگس در سوریه را زیرنظر دارند

 

ارتش اسرائیل به روزنامه نگاران اجازه داد از تشکیلاتی که وظیفه آن نظارت بر فعالیت های رژیم ایران و حزب الله لبنان در سوریه است دیدن کنند و به تهیه گزارش بپردازند. این اقدام بی سابقه که برخی افشاگری های اطلاعاتی و امنیتی را در پی دارد، نشان می دهد که اسرائیل تا چه برای خنثی کردن حضور نظامی رژیم ایران و حزب الله لبنان در سوریه حساسیت دارد.

در گزارش ها آمده است که ارتش اسرائیل یک تشکیلات گسترده اطلاعاتی در بلندی های گولان و در طول خط مرزی با سوریه برپا کرده که قادر است حتی پرواز مگس در خاک سوریه را رصد می کند.

در این تشکیلات صدها سرباز خدمت می کنند که اکثر آن ها دختران جوانی هستند که ساعت های متمادی روبروی صفحه کامپیوتر نشسته اند و لحظه ای از آن چشم بر نمی دارند و هرگونه حرکت مشکوکی را در داخل سوریه دنبال می کنند و بلافاصله به فرماندهان خود گزارش می دهند و آن ها متقابلا پس از ارزیابی اطلاعات دریافت شده، با افسران ارشد به مشورت می پردازند و تقاضای دستور می کنند.

گفته می شود که ارتش اسرائیل هزاران دوربین مدار بسته در طول مرز نصب کرده است که به دستگاه های اطلاعاتی وصل می باشد. علاوه بر این، پهپادها و ماهواره های اطلاعاتی اسرائیل روی سوریه متمرکز شده اند و از داخل آن کشور اطلاعات حساس و با ارزشی را به داخل اسرائیل می فرستند.

این تشکیلات گسترده اطلاعاتی به این پرسش پاسخ می گوید که چگونه اسرائیل از نقاط استقرار همه مواضع و پایگاه های سپاه قدس و حزب الله لبنان در خاک سوریه آگاهی دارد و هرگاه لازم باشد، آن ها را هدف حمله هوایی قرار می دهد.

آگاهان می گویند که ارتش اسرائیل تا کنون بیش از دو هزار هدف نظامی متعلق به سپاه قدس و حزب الله لبنان در خاک سوریه را بمباران کرده است. اسرائیل با کمک این تشکیلات گسترده اطلاعاتی خود، از همه اماکن نظامی و مراکز استقرار نیروهای قدس و گروه های وابسته به رژیم ایران از قبیل فاطمیون و زینبیون و حزب الله لبنان کاملا آگاهی دارد و فهرست آن ها آماده است و در لحظه ای که نیروی هوایی دستور حمله می گیرد، پرنده های هوایی به پرواز در می آیند و در ظرف چند دقیقه ماموریت خود را انجام می دهند و معمولا سالم به آشیانه خود باز می گردند.

اسرائیل با کمک اطلاعاتی که به شیوه های مختلف گردآوری می کند، تا کنون ده ها انبار اسلحه سپاه قدس در سوریه و همچنین کارگاه های تبدیل موشک ها به موشک های نقطه زن و اماکن نظامی دیگر وابسته به رژیم ایران را بمباران کرده است. شناسایی این هدف، تنها از طریق دستگاه عظیم اطلاعاتی ارتش اسرائیل و بهره گیری از همه امکانات تکنولوژی و ماهواره ای می باشد.

اسرائیل با کمک این امکانات خود، همه آمد و شد فرماندهان سپاه قدس و افراد حزب الله و عناصر مشکوک دیگر را در شرق سوریه که به خاک اسرائیل نزدیک است رصد می کند و در چند مورد، هنگامی که فرماندهان نیروها و یا افراد اطلاعاتی و امنیتی ایران، به مرز اسرائیل نزدیک شده اند، هدف قرار داده و آنان را نابود کرده است. شناسایی این گونه افراد در حالی بوده که آن ها لباس شخصی به تن داشته اند و ظاهرا تشخیص داده نمی شده که آن ها افراد نظامی هستند و با ماموریت بررسی امکانات حمله جنگی به اسرائیل، به خط مرزی نزدیک شده اند.

پرچم حزب الله در خاک سوریه و در فاصله کمی از مرز اسرائیل

2 دیدگاه‌

  1. از ایران نترسید مردم ایران منتظر کوچکترین روزنه امید هستند تا سلاح بدست گرفته با سگهایه خون خوار رژیم ظلم و فساد تا نفس آخر بجنگند من خودم حاظرم با سنگ هم با رژیم آخوندی بجنگم حتی اگر انگشتانم را یک به یک با انبر بچینند

Comments are closed.