افشاگری وزیر بهداشت: بیش از یک میلیارد دلار ارزی خرید دارو، ناپدید شده است»

وزیر بهداشت و درمان افزوده گفت: «در سرازیری عمر خود هستم و البته از این راه پیگیری، شناسایی و افشاگری علیه شبکه فساد، عقب نشینی نمی‌کنم»

وزیر بهداشت و درمان از یک فقره دیگر از سوء استفاده های کلان مالی در حکومت اسلامی ایران خبر داد و گفت: «یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقاً معلوم نیست چه کسی برده و چه چیزی آورده و به چه کسی داده است».

سعید نمکی وزیر بهداشت که در دیدار با گروهی از نمایندگان مجلس به این افشاگری پرداخت، افزود که او برای پی بردن به جزئیات مدت چهار ماه است که تلاش می کند. او گفت که این اطلاعات را از یک سرور (دستگاه ارائه خدمات کامپیوتری) گرفته که افراد معدودی به اطلاعات موجود در آن دسترسی دارند.

وزیر بهداشت و درمان افزوده گفت: «در سرازیری عمر خود هستم و البته از این راه پیگیری، شناسایی و افشاگری علیه شبکه فساد، عقب نشینی نمی‌کنم».

وی گفت: «از قرار موثق شبکه فساد اقتصادی بین برخی افراد و شبکه‌های اجتماعی  هزینه میلیاردی می‌کنند که مثلاً بنده و وزارت بهداشت را تخریب کنند. ۲۰ میلیون تومان برای هر توییت علیه نمکی خرج می‌کنند، این پول‌ها از کجا آمده است؟»

وزیر بهداشت حکومت اعلام کرد: جو سنگینی را تحمل کردم و می‌کنم، حتی زن و بچه من به تخریب و مرگ تهدید می‌شوند. شبکه های فساد و انحصار به هزار و یک رنگ از جیب ملت ارتزاق و داروی مورد نیاز مردم را در بازار سیاه عرضه می‌کنند.

وزیر بهداشت حکومت بیان کرد: دو سال پیش بر اساس آخرین آمارها ی ارایه شده ۳۸۰ هزار مرگ داشتیم که ۳۱۳ هزار مورد به علت بیماری‌های غیرواگیر و ۹۷ هزار مورد به علت فشار خون بالا بوده است. بر این اساس برنامه ملی کنترل فشار خون اجرا شد. برای این برنامه هیچ بودجه اضافه‌ای دریافت نشد. این در شرایطی است که ۴۰ درصد مبتلایان به فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارند. جمعیت هدف ۲۰ میلیونی به بیش از ۳۰ میلیون رسید و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید مبتلا به فشار خون را شناسایی کردیم و پیگیری خواهیم کرد.

سایت فردا نیوز ۳ سال پیش با تایید  شبکه‌های مافیایی حکومت در صنعت دارو نوشته بود: «باید گفت که گرانی داروهای وارداتی از وقتی گریبان مردم را گرفته که تصمیم‌گیرندگان اصلی این حوزه، خود در حوزه موضوع تصمیم‌گیری و در بخش خصوصی ذینفع شده‌اند».

در ادامه افزوده بود:  «بنابراین باید گفت که متاسفانه مافیای دارو در ایران تبدیل به یکی از قوی‌ترین قطب‌های غیر قانونی در کشور شده و ظاهرا هیچ قدرتی توان مقابله با آن را ندارد. همین مسئله موجب شده تا عده‌ای از مسئولان از این راه پول‌های کلانی به جیب بزنند و بیماران نیازمند به دارو ناچار به واریز مبالغ هنگفت برای تامین داروی مورد نیاز خود شوند».

یک دیدگاه

  1. مردک، مگر خواب بودی پارسال، زمانیکه ۹۰ میلیارد دلار از خزانه کشور محو شد؟ اگر جرات داری برو جیب های روحانی و خامنه ای و دزدان دیگر را بگرد!

Comments are closed.