افشاگری وزیر دفاع اسرائیل: «رژیم ایران در کاشان مرکزی را برای آموزش پهپادهای جنگی به گروه های ترور برپا کرده است»

وزیر دفاع اسرائیل بنی گانتس امروز (یکشنبه) در یک سخنرانی فاش ساخت که رژیم ایران برای گسترش تروریسم و استفاده فزاینده تر گروه های مزدور آن در کشورهای منطقه، یک دوره ویژه در کاشان به راه انداخته که در آن، مزدوران حکومت ایران از سراسر منطقه، در آن جا شیوه پرواز دادن پهپادهای تهاجمی و انتحاری تعلیم داده می شود.

در ماه های اخیر، گروه های وابسته به حکومت ایران در عراق و یمن به استفاده گسترده تری از این نوع پهپادها پرداخته اند که آسیب های جدی وارد ساخته است.

این نخستین بار است که یک مقام ارشد اسرائیلی این فعالیت تهاجمی رژیم ایران علیه کشورهای منطقه را افشاگری میکند.

وزیر دفاع اسرائیل، که در مرکز پژوهشی ضد تروریستی “راشمن” در مرکز دانشگاهی “هرتسلیا” در مرکز کشور سخنرانی می کرد، همچنین گفت که نه تنها رژیم ایران در این کورسی که در کاشان به راه انداخته، شیوه پرواز دادن پهپادهای جنگی را آموزش می دهد، بلکه به تروریست هایی که از چند نقطه آمده اند، یاد می دهد که چگونه می توانند به آسانی و با هزینه ای اندک، خودشان به تولید این گونه پهپادها بپردازند.

آخرین مورد استفاده از پهپاد به هدف اجرای عملیات تروریستی، امروز (یکشنبه) در فرودگاه اربیل در عراق بود که گر چه کسی مسئولیت آن را به عهده نگرفته، ولی احتمال زیاد می رود که مهاجمین چریک های شیعه وابسته به رژیم ایران بوده اند.

رژیم ایران امیدوار است همانگونه که نیروهای آمریکایی در اثر عملیات طالبان ناچار به خروج از افغانستان شدند، نیروهای آمریکایی در عراق نیز با افزایش اینگونه عملیات، عراق را ترک گویند. اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه پاسداران پس از هلاکت قاسم سلیمانی، سوگند خورد که سربازان آمریکایی را از عراق بیرون راند.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که حکومت ایران در سال های اخیر مبالغ گزافی را برای رسیدن به تکنولوژی تولید پهپاد و پرواز دادن آن هزینه کرده و نتایج نسبتا خوبی گرفته است.

بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل در ادامه سخنرانی خود گفت که رژیم ایران، با به کار گرفتن گروه های نیابتی و مزدور، می کوشد هدف های توسعه طلبانه و منافع اقتصادی و نظامی و تروریستی خود را پیش برد.

وزیر دفاع اسرائیل گفت که صدها تن از افرادی که کورس آموزشی را در کاشان گذرانده اند، تا کنون در کشورهای لبنان، عراق، یمن و سوریه مستقر شده اند و این امر خطر تروریسم رژیم ایران را به شدت بالا می برد.

بنی گانتس همچنین فاش ساخت که رژیم ایران می کوشد همین دانش تولید پهپادهای تعرضی را به گروه های ترور در نوار غزه منتقل سازد. در ماه های اخیر تا کنون چند بار کوشیده اند پهپادهایی را به سوی اسرائیل بفرستند که با شکست روبرو شده است.