افشاگری پمپئو در مورد نقش حزب الله لبنان در حمایت از رژیم مادورو در ونزوئلا، آمریکا را علیه رژیم ایران مصمم تر می کند

حزب الله در چند کشور آمریکای لاتین حضور گسترده ای دارد و فعالیت اصلی آن در کشورهای مزبور قاچاق مواد مخدر و تلاش برای فرستادن آن به ایالات متحده، و همچنین یک رشته دیگر از معاملات نامشروع و قاچاق می باشد

مطرح شدن اتهاماتی علیه حزب الله لبنان، دایر بر دخالت های آن در بحران ونزوئلا، یک بار دیگر از ابعاد تلاش های رژیم ایران برای رخنه یابی به کشورهای مختلف پرده بر میدارد.

دخالت حزب الله در رویدادهای ونزوئلا، در سخنان روز گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده افشا شد که به موجب آن ، این گروه به دستور رژیم ایران می کوشد به شیوه ای در امور ونزوئلا دخالت کند که از برافتادن حکومت نیکولاس مادورو جلوگیری شود.

حزب الله در چند کشور آمریکای لاتین حضور گسترده ای دارد و فعالیت اصلی آن در کشورهای مزبور قاچاق مواد مخدر و تلاش برای فرستادن آن به ایالات متحده، و همچنین یک رشته دیگر از معاملات نامشروع و قاچاق می باشد.

این نخستین بار بود که وزیر خارجه ایالات متحده از حضور حزب الله در رویدادهای ونزوئلا پرده بر می داشت.

گفتنی است که رهبران ایالات متحده همیشه نسبت به امنیت کشور خود حساسیت زیاد نشان داده اند. آن ها در حدی رویدادهای ونزوئلا را برای امنیت خود مهم می دانند که هشدار داده اند که ممکن است به دخالت نظامی در آن کشور دست بزنند.

در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد، نهادهای اطلاعاتی گفته بودند که رژیم ایران می خواهد یک پایگاه نظامی و موشکی علیه ایالات متحده در ونزوئلا برپا سازد. در چارچوب این هدف بود که احمدی نژاد قول یک سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری را به رهبر ونزوئلا داد. ولی به احتمال زیاد، این قول هرگز عملی نشد.

ماجرای قتل فجیع یک دختر جوان اسرائیلی به دست یک تروریست فلسطینی، موجب خشم ملت اسرائیل و سخنان شدیداللحن شمار زیادی از سیاستمداران این کشور شد.

این دختر زیبارو که نوزده سال داشت، با آن که یک فرد مذهبی بود و از خدمت نظامی وظیفه معاف می شد، داوطلبانه در یک بیمارستان به خدمت به نیازمندان می پرداخت.

او در بیشه ای در نزدیکی شهرک محل سکونت خود، در حالی که تنها بود، مورد تهاجم قرار گرفت و با ده ها ضربه چاقو به قتل رسید و جسدش تکه تکه شد.

این جنایت در ساعات شامگاه دو روز پیش (پنجشنبه) رخ داد و نیروهای انتظامی برای یافتن قاتل و علت قتل، به تلاش بسیار گسترده ای دست زدند، تا بالاخره با بهره گیری از تکنولوژی های بسیار پیشرفته و شواهد و قرائنی که در محل قتل یافت شده بود، قاتل که یک فلسطینی اهل شهر حبرون (الخلیل) در کرانه باختری می باشد، شناسایی و بازداشت گردید.

هنگامی که ماموران امنیتی اسرائیل به محل آمده و قصد بازداشت متهم به قتل را داشتند، اهالی فلسطینی کوشیدند با ایجاد مزاحمت برای ماموران، متهم به قتل را فراری بدهند که در این تلاش ناکام ماندند.

نخست وزیر اسرائیل و رهبران احزاب دیگر، این عمل جنایتکارانه و شنیع را قاطعانه محکوم دانستند. اویگدور لیبرمن، رهبر حزب ییسرائیل بیتینو، که تا ماه گذشته سمت وزارت دفاع را نیز به عهده داشت، یکبار دیگر خواهان برقراری مجازات مرگ برای تروریست های قاتل شد.

با آن که در قانون نظامی اسرائیل مجازات مرگ نیز وجود دارد، ولی هرگز به اجرا گذاشته ندشه است.

یک دیدگاه

  1. جاوید شاه آقای امیر باید مذاهب آزاد باشد البته از تبلیغ مذهب مثل اسلام جلوگیری شود یعنی مسجد و تجمع در خانه ها قدغن شود وباید تمام مسلمان ها بر سر کارگماشته شوند چون اگر بیکار باشندآدم می کشند یا تجاوز به ناموس مردم می کنند حتی اگر یکی یک روز سر کارنرفت باید توسط پلیس زیر نظر گرفته شود تاببینیم دارد چه کار می کند ان ها ذاتا آدم کشند و در هرلحظه ادم می کشند واگر ادم گیرشان نیاید حیوان می کشند شما که با عرب ها هستید بسیار در خطر هستید ماهم که در ایران هستیم بسیار در خطریم چون با اخوندهاو پاسدارها وبسیجی ها وخانواده شهدا و ازادگان واسیران و ایثار گران هستیم که همگی یعنی ۹۹% عرب و عرب پرستند وتابع فرهنگ اجنبی و بیگانه عرب فقط خدا تا حالا مارا زنده نگه داشته است حتی من که ایرانی هستم ونمی خواهم حجاب داشته باشم بعد از این کهآخوندها از هم پاشیدن می ترسم حجابم را بردارم ان ها هنوز در ایران هستند و مارا خواهند کشت

Comments are closed.