افشاگری گسترده و بی سابقه ارتش اسرائیل درباره مسؤولان برنامه موشک های نقطه زن رژیم ایران در لبنان

اسرائیل جزئیات بیشتری را درباره فعالیت رژیم ایران برای انتقال تکنولوژی ساخت موشک های نقطه زن به حزب الله لبنان و تولید سوخت جامد برای موشک هایی که در اختیار آن سازمان قرار دارد، منتشر ساخت و اسامی چند تن از افرادی که این تلاش رژیم ایران را سرپرستی می کنند، همراه با عکس های آنان انتشار داد.

این افشاگری، در عین حال که ممکن است برخی منابع خبری نهادهای اطلاعاتی اسرائیل را آشکار سازد، به هدف آن است که به رژیم ایران نشان داده شود که اسرائیل از اکثر فعالیت های تخریبی رژیم آگاه است و آن را به دقت دنبال می کند و در لحظه ضروری، می کوشد آن را خنثی سازد.

در گزارش رسمی ارتش دفاعی اسرائیل، که متن آن در حساب کاربری ارتش به زبان فارسی نیز انتشار یافت، آمده است که مطالب افشا شده، یکی از اسرار بسیار محرمانه سپاه قدس برای مجهز ساختن حزب الله به موشک های نقطه زن بوده است.

کارشناسان اسرائیلی گفتند که اگر حزب الله بتواند به این نوع موشک ها مجهز گردد، همه نقاط حساس و استراتژیک اسرائیل، و از جمله ساختمان بلند وزارت دفاع و فرودگاه بین المللی بن گوریون در مرکز کشور، در معرض خطر جدی قرار می گیرد. نقطه زن، به موشک های اطلاق می شود که قادرند به فاصله چند متری از هدف تعیین شده اصابت کنند – البته این به شرطی است که اندازه گیری مکان، با دقت و به صورت حرفه ای انجام گرفته باشد.

ساخت چنین موشک هایی به آشنایی با تکنولوژی مدرن بستگی دارد، که احتمال می رود نیروهای مسلح حکومت ایران توانسته باشند آن را خریداری کنند.

سخنگوی ارتش دفاعی اسرائیل، در گزارش افشاگرانه خود نوشت که یک سرتیپ دوم سپاه پاسداران به نام مجید نواب، مسؤول تامین تکنولوژی لازم برای تبدیل موشک ها به نقطه زن می باشد. در این گزارش آمده است که سپاهی مجید نواب، از افسران ارشد پروژه سلاح های نقطه زنی است که قرار است حزب الله در لبنان آن را سوار کند.

البته نظارت کل بر این پروژه را قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، شخصا عهده دار می باشد و تاکنون چند بار به دیدار از اماکنی رفته که قرار است به کارگاه های موشک های نقطه زن مبدل شود.

معاون آماد و پشتیبانی سپاه، سپاهی سرتیپ، علی اصغر نوروزی، مسؤولیت انتقال تجهیزات و قطعات از ایران به سوریه را به عهده دارد و ماموریت او آن است که این قطعات را به نقطه ای در لبنان که به کارگاه تبدیل موشک ها به نقطه زن، اختصاص خواهد یافت منتقل سازد.

فرد چهارمی که سخنگوی ارتش اسرائیل در بیانیه خود، به عنوان یکی از مسؤولان این پروژه تسلیحاتی معرفی کرده، یک شهروند لبنانی به نام فواد شُکر است که یکی از فرماندهان حزب الله لبنان معرفی گردیده و سمت مشاور حسن نصرالله در امور نظامی را نیز در دست دارد.

به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، فواد شُکر، مدت سی سال در حزب الله فعال بوده و در طراحی و اجرای حملات تروریستی سی و شش سال پیش در بیروت علیه سربازان آمریکایی سهم داشته است. در آن حمله ۲۴۱ از تفنگداران نیروی دریایی ارتش ایالات متحده جان باختند.

فواد شکر در فهرست تبهکاران مورد تعقیب ایالات متحده قرار دارد و برای دستگیری او یک جایزه پنج میلیون دلاری تعیین شده است.

2 دیدگاه‌

 1. درود بر شما
  دوست پاسداری که نمیخواست قبول کنه موشک ماهواره بر قبل از شلیک سقوط کرده میگفت :
  این موشک نقطه زن بوده و نقطه از پیش تعیین شده درست زیر موشک بوده بطوری که موشک نمیدیده ولی دقیقا به هدف از پیش تعیین شده اصابت کرده
  حالا شما تصور کنید که یه آدم رو تا چه حد میتونن مغزشو شستشو بدن
  یادم از نامه های زمان جنگ که خودم نوشته بودم افتادم که تو نامه قسم خورده بودم تا آخر هفته ما تو بصره ایم و مردم بصره چون شبعه هستن با آغوش باز ما رو میپذیرند
  که مرحوم پدرم چون مرد دنیا دیده ای بود گفته بود
  یواش برو انگشت شصت پات نره تو چشمت
  آهنگرانی بود و مغزنی و تا کربلا راهی نیست و راه قدس از کربلایه و غیره
  واقعا دوست پاسدارم رو دوست دارم ولی نتونستم قانعش کنم موشک نقطه زن نبوده سقوط کرده
  داداش منشه امیر کمک

 2. عزیزان از داخل ایران می نویسم شما تنها انسانهایی هستید که در جهت آزادی ایران از این همه فساد و تباهی و فجایع انسانی و نابودی کامل ایران در کنار ما هستید و با ما منافع مشترک دارید به امید آزلدی ایران و جشنهای بزرگ ملی در ایران با حضور شما دوستان قدیمی

  با پوزش از اطلاعات غلطی که نوشته ام اینجا وحشت حاکم است

Comments are closed.