اف‌بی‌آی خبر از تهدید رویا حکاکیان از سوی عوامل اطلاعاتی رژیم ایران در خاک آمریکا داده بود

رویا حکاکیان، نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار یهودی ایرانی-آمریکایی، در حساب کاربری خود در تویئتر خبر داد که در اوت ۲۰۱۹ (دو سال پیش) از سوی اف‌بی‌آی به او اطلاع دادند که یکی از اهداف عوامل اطلاعاتی رژیم ایران در ایالات متحده است.

خانم حکاکیان همچنین در نیویورک ریویو نوشت: «وقتی اف‌بی‌آی آمد و به من خبر داد که یک هدف هستم، شوکه شدم، اما تعجب نکردم. حتی در آمریکا، منتقدان رژیم از قاتلان آن در امان نیستند».

حکاکیان در این نوشته فاش ساخته است که یک روز در اواخر اوت سال ۲۰۱۹، دو مامور پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی به منزلش مراجعه کرده و به او اطلاع داده‌اند که  عوامل رژیم ایران او را هدف قرار داده‌اند و جانش در خطر است.

رویا حکاکیان، زاده ۲۷ مهر ۱۳۴۵ (۱۹ اکتبر ۱۹۶۶) در تهران، نویسنده، شاعر و گزارشگر یهودی‌ الاصل ایرانی-آمریکایی است.

او تا کنون برای ده‌ها برنامه رادیویی و تلویزیونی در ایالات متحده گزارش تهیه کرده و آثار متعددی را به چاپ رسانده است.

خانم حکاکیان، در تاسیس مرکز اسناد حقوق بشر ایران نقش داشته و  کتابی نیز به نام «قاتلان قصر فیروزه» درباره ترور مخالفان رژیم ایران در رستوران میکونوس برلین به دست عوامل وزارت اطلاعات آن رژیم نوشته است و در آن به نقش علی خامنه‌ای، هاشمی رفسنجانی و وزیر وقت اطلاعات، علی فلاحیان در این ترور پرداخته است.

خانم حکاکیان در خصوص انگیزهٔ نگارش کتاب قاتلان قصر فیروزه می‌گوید: «آقای پرویز دستمالچی که خودش یکی از بازماندگان این قتل است شبی در خانهٔ ما میهمان بود. بعد از اینکه شروع کرد در مورد این داستان صحبت کردن، من احساس کردم که پرویز خودش قصه گوی و راوی خیلی خوبی است. اما به خلاف آنچه که دیگران تصور می‌کردند و حتی خود من در همان بار اول که این قصه را از دهان پرویز شنیدم، همیشه فکر می‌کردیم مهمترین قسمت واقعه میکونوس همان شب قتل است و پس از آن هم حکمی که پنج سال بعد در سال ۱۹۹۷ از سوی دادگاه صادر شد. اما چیزی که در جریان صحبت من با پرویز دستمالچی خیلی جالب آمد، پروسه ای بود که در جریان آن این تحقیق پلیس و دادستان و این مسیر عدالت‌خواهی پیش رفته بود. من بعدها احساس کردم که این همان داستانی است که تقریباً هیچ‌کس جزئیاتش را نمی‌داند. این شد که فکر کردم داستان جذاب و مهمی است و از روی کنجکاوی شروع به مصاحبه کردن با بازماندگان این واقعه، با دادستان و با دست‌اندرکاران مختلف این ماجرا کردم».

خانم رویا حکاکیان، از حامیان خارج از ایران ِ بیانیه ۱۴ بانوی کنشگر سیاسی و مدنی در داخل کشور بود که  خواستار استعفای علی خامنه‌ای و گذار از نظام جمهوری اسلامی شده بودند.

او در سال ۲۰۰۴ کتاب خاطراتش را با نام «سفر از سرزمین نه» منتشر ساخت، که در آن درباره نوجوانی خود به عنوان یک یهودی ایرانی در زمان انقلاب۵۷ نوشته است.

افشای توطئه ماموران رژیم ایران برای آسیب رساندن به خانم رویا حکاکیان در خاک ایالات متحده، پس از آن رسانه‌ای می‌شود که وزارت دادگستری آمریکا به تازگی، در ۲۳ تیر ماه امسال (۱۴ ژوئیه)، با صدور بیانیه‌ای فاش ساخت که دستگاه‌های اطلاعاتی ایران قصد داشته‌اند خانم مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی ایرانی-آمریکایی را از منزلش در نیویورک ربوده و از طریق ونروئلا به ایران منتقل کنند.

دادگستری آمریکا: ماموران اطلاعاتی رژیم ایران قصد ربودن مسیح علی نژاد از آمریکا را داشتند