اف‌بی‌آی رژیم  ایران را مسئول تلاش‌های سایبری در تهدید مقامات انتخاباتی آمریکا می‌داند

واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه آمریکایی گزارش داد اف بی آی به این نتیجه رسیده که ایران در یک مجموعه تلاش‌ سایبری برای تحریک کاربران به خشونت علیه برخی مقامات این سازمان و برخی از مقامات انتخاباتی ایالات متحده نقش داشته است.

در این گزارش آمده است که  وب‌سایتی به نام “دشمنان مردم”فهرستی از بیش از ده نفر از مقامات آمریکایی را به همراه تصاویر، آدرس منزل و سایر اطلاعات شخصی آنها منتشر کرد و فاش ساخت که « این اشخاص در تقلب انتخاباتی علیه ترامپ شرکت داشته‌اند».

کریستوفر ری، رییس اف‌بی‌آی، و کریستوفر کربز، رییس سابق امنیت سایبری وزارت امنیت میهن آمریکا، نیز در این فهرست قرار داشتند.

در این گزارش نوشته شده است که  کلیه مقاماتی که نامشان در این فهرست قرار داشت به نوعی مستقیم یا غیر مستقیم تاکید کرده بودند که هیچ مدرکی گواه بر تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری دیده نشده است.

این وب‌سایت همچنین مدعی شده که فرمانداران ایالت‌های کلیدی در انتخابات ریاست‌جمهوری، مجریان سیستم‌های رای‌گیری، کربز و ری در یک مجموعه تلاش با هدف “سرنگونی مردم‌سالاری ما” مسئول تغییر آرا و فعالیت علیه رییس‌جمهوری بوده‌اند.

واشینگتن‌پست همچنین از قول یک مقام آگاه دیگر که نخواست نامش فاش شود نوشته است که  اف‌بی‌آی با کسانی که در این فهرست قرار گرفته‌اند تماس گرفت و به آنها خبر داد که رژیم ایران  پشت این اقدام بوده است.

در بخشی از هشدار اف بی آی به مقامات مورد اشاره در فهرست مذکور آمده است: «اف بی آی اطلاعات بسیار معتبری در اختیار دارد که نشان می‌دهد عوامل ایرانی که به طور مدام تهدید آفرینی می‌کنند، به طور قطع مسئول ساخت وب‌سایت دشمنان مردم هستند که در اواسط دسامبر ۲۰۲۰ مسئولان انتخاباتی آمریکا را تهدید به مرگ کرده است».

دو ماه پیش نیز مقامات امنیتی آمریکا اعلام کرده بودند که هکرهای ایران با ارسال ایمیل‌هایی ساختگی از سوی یک گروه راست افراطی، رای‌دهندگان حامی دموکرات‌ها را تهدید کرده بود که به ترامپ رای بدهند.

ایران در آن زمان با رد اظهارات مقامات امنیتی آمریکا، این اتهامات را “بی‌پایه”و “پوچ” توصیف کرده بود.