اقامتگاه آینده سفیر ایالات متحده در اورشلیم مشخص شد و او به ساختمان پیشین کنسولگری نقل مکان می کند

کنسولگری ایالات متحده در غرب اورشلیم که به اقامتگاه سفیر مبدل می شود

دولت ایالات متحده، چند ماه پس از انتقال سفارتخانه آن کشور به اورشلیم، تصمیم گرفت ساختمان کنسولگری خود در عرب اورشلیم را به اقامتگاه سفیر اختصاص دهد. این ساختمان که ارزش تاریخی دارد، از هنگام گشایش کنسولگری بزرگ ایالات متحده در نقطه دیگری از اورشلیم که در گذشته حد فاصل بین شرق و غرب اورشلیم بوده. آن کنسولگری در مرکز اورشلیم، عملا تعطیل شده بود. این ساختمان در مرکز اورشلیم غربی قرار دارد.

با پایان گرفتن تعمیرات در کنسولگری تعطیل شده، سفیر ایالات متحده و خانواده اش، از تل آویو به اورشلیم نقل مکان می کنند. انتقال مکان اقامت اعضای دیگر سفارتخانه نیز به تدریج انجام خواهد گرفت.

حکومت خودگردان فلسطینی به تصمیم ایالات متحده به شدت اعتراض کرد ه و ادعا می کند که دولت آمریکا، عملا برای ارائه خدمات کنسولی به اعراب شرق اورشلیم و فلسطینیان در کرانه باختری اشکال تراشی می کند.

همزمان، مخالفت رهبران فلسطینی نسبت به طرح صلح ایالات متحده، گرچه هنوز به طور رسمی ارائه نشده همچنان ادامه دارد. در یک سند رسمی که توسط حکومت خودگردان انتشار یافته، حقوقدان آمریکای جیسون گرین بلات که مسؤول پیشبرد صلح بین اسرائیل و فلسطینیان است، “آدم عقب افتاده و کودن” توصیف شده است.

یک دیدگاه

Comments are closed.