اقدام بشردوستانه کوچک اسرائیل: درمان اسیب دیدگان روحی جنگ در سوریه

در همان حال که ارتش سوریه و سپاه پاسداران ایران، مردمان بیگناه و بیدفاع شهرک غوطه شرقی را در حومه دمشق قتل عام می کنند و خون این مسلمانان را می ریزند و زن و کودک سوری را می کشند، اسرائیل به خدمات انسان دوستانه خود نسبت به مردم آسیب دیده سوریه، البته در حد امکان خویش، ادامه می دهد.

یک بیمارستان شمال اسرائیل در این هفته ها بخش تازه ای را گشوده که هدف از آن که رسیدگی به حال آسیب دیدگان جنگ سوریه است که به شوک عصبی دجار شده اند و دائما در وحشت به سر می برند.

در طول بیش از شش سالی که جنتگ خانگی در سوریه ادامه دارد، و طی آن دست کم نیم میلیون نفر انسان قربانی شده اند، اسردیل چند هزار تن از زحمی های سوریه را به خاک خود وارد کرده و آن ها را به طور رایگان مورد درمان قرار داده است.

خدمت بزرگ دیگر اسرائیل، پذیرفتن کودکان یتیمی است که در جنگ زخمی شده اند و نیاز فوری به درمان دارند و کسی نیست از آن ها مواظبت کند.

البته با توجه به آن که بیش از یک میلیون نفر از مردم سوریه اسیب دیده اند و در وضع فلاکت باری به سر می برد، معالجه دو هزار یا سه هزار نفر از زخمی ها، در اسرائیل، ممکن است قطره ای در دریا باشد. ولی اسرائیل به همین اندک نیز افتخار می کند.

حکومت اسلامی ایران هر سال چند میلیارد دلار به حکومت بشار اسد کمک مالی و تسلیحاتی می رساند که مردم سوریه را، بیشتر و سریع تر بکشد. ولی اسرائیل تا آن جا که برایش امکان دارد، می کوشد از محنت و رنج آسیب دیدگان جنگ سوریه بکاهد.

 

2 دیدگاه‌

  1. درود بر اسراییل و درود بر انسانیت ومهربانی، هرکه دارای عظمت روحی و گنجایش فکری بیشتری باشد مسلما انسانیت و صبر و حس بشر دوستی بیشتری هم خواهد داشت که در مورد کشورهایی پیشرفته وآزاد ودموکراتیک مانند اسراییل هم صدق می کند .ورژیم ضد بشری ایران ثابت کرده چه در داخل وچه در خارج فقط به قتل و سرکوب و ایجاد ترس و وحشت می پردازد و ایا هیچ ظلم و ستمی ماندنی خواهد بود ؟؟؟؟!!! نهایت عمر دیکتاتوری ها چه اندازه خواهد بود؟؟؟؟!!!

  2. خدمات بشر دوستانه اسرائیل دنیا را شگفت زده کرده است و هر اتفاق ناگواری که در کره خاکی رخ میدهد ، اسرائیل از اولین کشورهاییست که اعلام همدردی میکند و اعلام آمادگی خود را برای کمک به آنها اعلام میکند ، لذت بخش است که اسرائیل هر روز به بیشتر از دیروز بزرگی و عظمت و کمکهای انسان دوستانه خود را به جهانیان عرضه میکند

Comments are closed.