التماس حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران از اسرائیل و آمریکا: «دست از سر حکومت اسلامی ایران بردارید»

فرمانده کل سپاه، به سران “آمریکا، اسرائیل، انگلیس و برخی همسایگان” اخطار کرد که به گفته او، “دست از دشمنی با جمهوری اسلامی بردارند”

یک روز پس از آن که اعلام شد رژیم ایران به ساخت یک پایگاه بزرگ نظامی در خاک سوریه به نام “ابوکمال” ادامه می دهد و از جمله در آن جا تونل های پنهان کردن موشک و جنگ افزار حفر کرده است، حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران از این افشاگری ابراز ناخرسندی عمیق کرد و از اسرائیل و ایالات متحده خواستار شد از انتشار این گونه اتهامات علیه رژیم ایران خودداری ورزند و به گفته او “دست از سر حکومت اسلامی ایران بردارند”.

در این هفته اعلام شد که تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که در پایگاه نظامی ایران در فاصله بین مرز سوریه با عراق، که ساخت آن همچنان ادامه دارد، تونل های عمیقی حفر شده که قرار است محل پنهان کردن موشک ها و جنگ افزارهای دیگری باشد که رژیم قصد دارد در سوریه و لبنان علیه اسرائیل به کار برد.

رژیم ایران، این پایگاه را که احداث آن از سال گذشته آغاز گردیده، “قرارگاه امام علی” نام نهاده است. این مکان در ماه های اخیر بارها توسط جنگنده های ناشناس مورد حمله قرار گرفته است. این حملات به اسرائیل نسبت داده شده، ولی دولت اورشلیم واکنشی نسبت به آن نشان نداده است.

فرمانده کل سپاه، به سران “آمریکا، اسرائیل، انگلیس و برخی همسایگان” اخطار کرد که به گفته او، “دست از دشمنی با جمهوری اسلامی بردارند”. این گله مندی در حالی عنوان می شود که رژیم ایران، از هنگامی که قدرت را به دست گرفته، همواره از نابودی اسرائیل سخن می گوید و شعار مرگ بر آمریکا سر می دهد.

حسین سلامی، که در جمع سپاهیان و بسیجیان شهرستان ری سخن می گفت، با مسئولان و رهبران ایالات متحده، اسرائیل، بریتانیا و کشورهایی که او آنها را “دشمنان‌ منطقه‌ای” نامید، به قول خود “اتمام حجت” کرد و گفت: «زمان آن است که از ادامه فتنه علیه حکومت اسلامی ایران دست بردارند.

فرمانده سپاه خطاب به سران این کشورها گفت: «اگر دست از فتنه برندارید، منافعتان را به آتش می‌کشیم و این آخرین کلام ماست».

این گونه تهدیدها بارها از زبان حسین سلامی و دیگر فرماندهان سپاه پاسداران و سیاستمداران و آخوندهای حکومتی در ایران شنیده شده است.

سپاهی سلامی همچنین تهدید کرد که انتقامی “سخت” در انتظار “دشمنان منطقه‌ای” جمهوری اسلامی است.

تهدیدهای مسئولان ارشد نظامی جمهوری اسلامی مرتبا تکرار میشوند، اما این بار سپاهی سلامی تاکید کرده گفت: «در حال حاضر به دشمن و خیمه آن‌ها نزدیک هستیم و آن‌ها در حال عقب‌نشینی هستند و در حال عقب‌نشینی این فتنه‌ها را برپا می‌کنند.». منظور او از فتنه، اعتراضات اخیر مردم در ایران است».

حسین سلامی، فرمانده سپاه ماه گذشته نیز خطاب به کشورهای جهان گفته بود: «ما به اندازه کافی و بیش از نیاز موشک ذخیره کرده‌ایم و اهداف ما هم مشخص بوده و نیروهای ما هم آماده هستند.»

انگیزه جمهوری اسلامی از تولید و انبار کردن موشک “بیش از نیاز” مشخص نیست.

سخنان اخیر این فرمانده سپاه اما می‌تواند برخی نگرانی‌ها را افزایش دهد که جمهوری اسلامی همواره با ارسال تسلیحات نظامی و تجهیزات موشکی به گروه‌هایی نظیر شیعیان حوثی یمن، حزب‌الله لبنان و برخی گروه‌های فلسطینی نظیر حماس، یک خطر جدی در منطقه محسوب می‌شود.

بلندپایگان نظامی در اسرائیل و ایالات متحده و همچنین شماری از کارشناسان أمور امنیتی، در هفته های اخیر بارها احتمال داده اند که رژیم ایران یک حمله بزرگ نظامی را علیه منافع ایالات متحده در خاورمیانه و همچنین امیرنشین های عرب، عربستان سعودی و اسرائیل تدارک می بیند.

حسین سلامی که خبرگزاری تسنیم با او گفتگو کرده بود، از جمله این مطالب را بیان کرد:

* به دشمنان می‌گوییم اگر دست از شیطنت برندارند منافعشان را به آتش می‌کشیم.

او گفت: تا پیروزی فاصله‌ای نداریم، به خیمه دشمن نزدیک هستیم.

سلامی همچنین گفت:  آن‌ها در حال عقب‌نشینی هستند و در حین عقب‌نشینی این فتنه‌ها را به پا می‌کنند.

فرمانده سپاه از مردم ایران خواست علی خامنه ای را در مقام رهبر حکومت مورد تجلیل و احترام قرار دهند، و در این زمینه گفت: «مردم می‌دانند سعادت آن‌ها در گِرو حمایت از امام (منظور وی خامنه ای است) است و وقتی امام مسلمین در میدان نبرد جهانی شجاعانه ایستاده است مردم او را همانند نگین در حلقه انگشتری مهر خود می‌گیرند و با هم قله‌ها را فتح می‌کنند».

شمار زیادی از تلاشگران سیاسی و همچنین برخی دست اندرکاران رژیم، عملکرد علی خامنه ای را در مقام رهبر حکومت زیر سؤال برده و به انتقاد پرداخته اند.

8 دیدگاه‌

  1. سخنان این آقا را باید بازی جدید خامنه ای دانست که روحانی را از یکطرف به اروپا و ژاپن می فرستد ولی به ظاهر نشان میدهند که خامنه ای مخالف است و این آقا هم از این سخنان استفاده میکند که نشان دهد خاطر به مذاکره و دادن امتیاز است !

  2. این التماس بود ؟ این یک هشدار جدی بود . اسرائیل اصلا امن نیست .و کوچکترین جنگی باعث نابودی اش خواهد شد .‌
    اسراییل از قدرت ایران هنوز خبر دار نیست . البته مردم ایران نمی خواهند درگیری شود چون ایران هم بمب اتم دارد آنوقت بمبهای اتم کارایی نخواهند داشت .

  3. سلام انشاءالله خدا رژیم آخوندی فاسد خامنه ای لعین را سرنگون بکنه. دشمنان ملت را بکشه و ظهور آقا امام زمان عج برسونه

  4. غرشت گوش دشمنان ایران را کر.کرده ماایمان قلبی داریم که روزی فراخواهدرسید که جهانیان خواهنددیدکه خاک پوتینهای شماعزیزان همانندسونامی دشمنان ایران را خفه خواهدکرد.درودبرشرفتان که ایران راسرافرازکرده اید.مافداییان امام عزیزمان وفداییان کسانیکه موردتایید ایشانند هستیم.پیروزی نزدیک است درمقابل شیطانهای زورگو.افسوس که یک جان بیشترندارم اگردوجان داشتم فدای شیرمردسپاه میکردم.جانم فدای رهبر

  5. سلام ما با اتکاه به خداوند منان و توکل به خداوند رحمان دشمنانمان را شکست میدهیم و از رهبر عزیزمان حمایت می کنیم و مثل کوه پشتش ایستادهایم و تا پا جان از رهبر عزیز حمایت می کنیم

  6. منظور از عمام همین جنایتکاری هست که دستور تیر مستقیم به ملت معترض رو داده در این دوره از اعتراضات خلق و خوی درندگی خودشو ( خایت الله امنه ای )خیلی خوب نشون داد که هیچ جوری با مخالفان خود و حکومتش مدارا نمیکند و طاقت از دست دادن حکومت و تجمل رو ندارد

  7. سپاه تروریستی پاسداران فقط زورش به زن و بچه بی دفاع ایرانی میرسه، وگرنه در مقابل اسرائیل هیچ عددی نیست. می بینید که دو سه ساله اسرائیل داره توی سوریه و عراق توی سرشون میزنه و مواضع سپاه قدس را در سوریه بمباران میکنه و تا حالا دهها پاسدار کشته، اما سپاه جرات نمیکنه هیچ واکنش نظامی ای نشون بده. سپاه فقط زرت و زورتش مال مردم ایرانه وگرنه هیچ … نیست. مثل سگ از اسرائیلی ها میترسن. البته مردم ایران هم با شنیدن تو سری خوردن سپاه از اسرائیل در سوریه و اینور اونور خیلی خوشحال میشن. دست اسرائیل درد نکنه. پاسدارهای کودک کش

Comments are closed.