“السومریه”: نیروهای مسلح ایران در مرز عراق مستقر گردیده، قصد حمله به اقلیم کردستان را دارند

 

 


یک سامانه خبری عراقی که معمولا منابع اطلاعاتی خوبی دارد، گزارش داد که سپاه پاسدران در تدارک حمله مجدد به احزاب کرد ایرانی در مرز ایران با اقلیم کردستان عراق است .
خبرگزاری “السومریه” با انتشار این گزارش افزود که مقامات کردستان عراق نیز افزایش حضور نظامی حکومت ایران در مرز های این اقلیم را مورد تائید قرار داده اند.
بنا به این گزارش ، کرمانج عزت، بخشدار سوران، در گفتگو با یکی از رسانه‌های عراقی گفته است که علت حضور نیروهای نظامی حکومت ایران پس از شدت گرفتن تنش میان حکومت ایران و امریکا، است .
اما السومریه نیوزدر گزارش متفاوت خود نوشته است که نیروهای سپاه حکومت ایران در روزهای گذشته افزایش قابل توجهی در نزدیکی مرزهای اقلیم کردستان داشته‌اندکه احتمالا در پی اجرای مجدد عملیات نظامی در روستاهای مرزی میان ایران و اقلیم در واکنش به حملات گروه های مسلح کرد مخالف ایران است.
حزب دمکرات کردستان ایران و حزب کومله و دیگر احزاب کردهای مخالف ایران در اقلیم کردستان عراق دفاتری دارند. سپاه پاسداران بارها دست به عملیات نظامی علیه رهبران این احزاب در مناطق کوهستانی زده است. این عملیات گاهی اوقات به کشته شماری از افراد سپاه پاسداران منجر شده است.

یک دیدگاه

  1. من اطمینان دارم که برادران و خواهران کرد ما مخالف مردم وکشور ایران نیستند بلکه مانند بقیه ایرانیها از اشغلگران مزدورش نفرت دارند.

Comments are closed.