الشرق الاوسط: اسرائیل با بمباران پایگاه عراقی در ۸۰ کیلومتری ایران برد عملیاتی را افزوده است 

رسانه های عربی همچنان اصرار می ورزند بگویند که حمله هوایی به یک انبار موشکی سپاه پاسداران در استان صلاح الدین در خاک عراق توسط جنگنده های اسرائیلی صورت گرفته است. همین روزنامه های نوشته بودند که یکی از افسران سپاه پاسداران در این بمباران کشته شده است.

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن که معمولا از منابع خبری خوبی برخوردار است، در آخرین گزارش خود دوباره اصرار ورزید که این حمله توسط اسرائیل صورت گرفته و تاکید کرد به بدین سان، نیروی هوایی اسرائیل برد عملیاتی خود را بسیار گسترده تر ساخته، که این امر می تواند نشانی از احتمالات استراتژیک اسرائیل در جریان درگیری نظامی با رژیم ایران باشد.

در گزارش ها آمده است که این حمله توسط هواپیماهای رادار گریز از نوع اف -۳۵ انجام شده است. ولی اکنون فرماندهان سپاه پاسداران ادعا می کنند که شیوه ای یافته اند که با کمک آن، می توان این گونه هواپیماها را نیز هنگام پرواز شناسایی کرد و آن ها را هدف قرار داد.

الشرق الاوسط نوشت که در واقع سخن از دو حمله هوایی در خاک عراق است که هر دوی آن ها توسط جنگنده های اسرائیلی انجام شده است.

این روزنامه خبر داد که در یک حمله هوایی اسرائیل، انبارهای موشک های نقطه زن که قرار بود از طریق خاک سوریه برای حزب الله لبنان فرستاده شود هدف قرار گرفت و نابود شد. این انبار در پایگاه نظامی “اشرف” در فاصله هشتاد کیلومتری از مرز ایران و چهل کیلومتری شمال بغداد قرار دارد که در گذشته محل استقرار مجاهدین خلق ایران بود و بدنبال فشارهای شدید رژیم ایران، دولت عراق دستور تخلیه آن را صادر کرد و مجاهدین احتمالا به آلبانی انتقال یافتند.

این روزنامه از قول دیپلماتی های آلمانی که از آن ها نام نبرد نوشت که در حمله پیشین به پایگاه امرلی در استان صلاح الدین نیز که یازده روز پیش انجام گرفت، شماری از افراد سپاه قدس که ظاهرا به عنوان “مستشاران نظامی” در آن جا به سر می بردند از پای درآمده است.

هفته پیش نیز اعلام شد که جنگنده های اسرائیلی، تپه ای را در جنوب سوریه بمباران کرده اند که پایگاه اطلاعاتی ارتش سوریه بوده، ولی شماری از افراد سپاه قدس و حزب الله لبنان نیز در آن جا فعالیت داشته اند که برخی از آنان نیز آسیب دیده و کشته یا زخمی شده اند.

تحلیلگران نظامی گفتند که اگر نیروی هوایی اسرائیل به آسانی به فاصله هشتاد کیلومتری از مرز ایران رسیده و پس از انجام ماموریت، همه هواپیماها سالم ره پایگاه خود بازگشته اند، نشان می دهد که ارتش اسرائیل بر گستره توانایی تهاجمی خود افزوده است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، سرتیپ علیرضا صباحی فرد در یک سخنرانی گفت که رژیم ایران به شیوه ای برای شناسایی هواپیماهای رادار گریز دست یافته و همه آن ها را می تواند شناسایی کند. او گفت: «امروز در حوزه سامانه های راداری به خودکفایی کامل دست یافته ایم و با قدرت، انواع هواپیماهای پیشرفته آمریکایی را کشف کرده و به آن خا اخطار می دهیم»

اشاره او به هواپیماهای رادارگریز از جمله اف -۳۵ بود، ولی به صراحت از آن نام نبرد. سرتیپ صباحی فرد به حمله هوایی در فاصله هشتاد کیلومتری از مرز ایران، که به اسرائیل نسبت داده شده، سخنی نگفت.

7 دیدگاه‌

 1. بعید میدونم جنگندهای اسراییلی باشن. اینها بیشتر به جنگ روانی میخوره.
  بعد از سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته امریکا . بدجور سوزش گرفتن.
  اول کشتی رو تو جبل طارق توقیف کردن. بعد گفتن دوتا پهپاد ایرانو زدیم که حتی لاششو نشون ندادن. بعدم که ازاین جور مسال جنگنده و این حرفا. طبق قران کریم و پیامبر اسلام که خود یحودیا سالها دنبال ظهورش بودن ولی بهنگام ظهور چون به ضرر منافعشون بود با او مخالفت کردن. اسراییل طی اکتشافات دانشمندان از حروف وروابط ریاضی کلمات درقران نهایت تا سال ۲۰۲۲ فعاله وبعد به کلی نابود میشه.
  این اکتشافاتو میتونین توگوگل سرچ کنید وبدون هیچ تعصبی مطالعه کنید و تفکر کنید وخودتون به نتیجه برسین.
  موفق باشید

 2. رژیم نادان و جنایتکار ایران فقط بلد بود ساکنان بی سلاح پایگاه اشرف را قتل عام کند و شهر مدرنی که ساکنان با پول و زحمت خود ساخته بودند را ازچنگشان در آورند؛ اینک زیر ضربات خردکننده ارتش توانمند جمهوری اسراییل ذلیل وخوار تقاص خونهای به ناحق ریخته شده را پس میدهند و هر روز نظاره گر نابودی نیروهای اهریمنی خود میباشد و جرات پاسخ دادن به یکی از آنها را ندارد۰ پس درود بر ارتش دلیر اسراییل ۰

 3. دوست عزیر هیچ دشمنی دشمن تر از مردم ایران برای این آب وخاک نبوده و نیست. از خود شما میپرسم و شما هم از اطرافیانت و همسن و سالانت بپرس؟ ک وقتی اقتراض معلمان کارگران بازنشستگان کشاورزان و … برگزار میشود کدام یک از ما ها ب حمایتشان شتافتییم. لازم نیست ک آنجا ب ایستیم و شعار داده یا عکس کسی را پاره کنیم یا پرچیمی بالا ببریم
  فقط در کنارشان باشیم و نشان دهیم و امیدوارشان کنیم ک ما هنیشه در کنارشان هستیم. و ب این ترتیب ب ایشان اقتماد ب نفس داده تا دفعات بعد با تعداد بیشتری در این میادین حاضر شوند. البته من هرگز نمیگم کسی ک شغل دارد کسی ک بیمار یا
  معلولیت شدید دارد یا از بیمار یا معلول مراقبت میکند ب این مکانها بیاید. بلکه تا بخای آدمهای بیکار و اسیب دیده یا آذار دیده
  از این حکومت وجود دارد یا حتی کسانی ک چنان جان ب لب شده اند ک رو ب خود کشی می آورند و تعجب من از اینست ک اینان چرا مشارکت نمی کنند. ب امید اتحاد هرچهبیشترو سریعتر.

Comments are closed.