الشرق الاوسط : «روسیه می کوشد بین ایران و اسرائیل در مورد سوریه، نوعی گفتگو برقرار کند»

دولت روسیه رشته تلاش هایی را آغاز کرده است که هدف از آن ایجاد نوعی تماس و گفتگو بین اسرائیل و حکومت اسلامی ایران می باشد. ولی آشنایان امور بسیار بعید می دانند که چنین تلاشی به نتیجه برسد

یک روزنامه عرب زبان می نویسد که دولت روسیه رشته تلاش هایی را آغاز کرده است که هدف از آن ایجاد نوعی تماس و گفتگو بین اسرائیل و حکومت اسلامی ایران می باشد. ولی آشنایان امور بسیار بعید می دانند که چنین تلاشی به نتیجه برسد. زیرا محور نابودی اسرائیل، به گفته مقامات رژیم ایران اساس سیاست خارجی آنان را تشکیل می دهد.

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، که معمولا دیدگاه های عربستان سعودی را بازتاب می دهد، در گزارش خود نوشت که روسیه در تلاش پیدا کردن مسیری است که از طریق آن بتوان نوعی دیالوگ بین ایران و اسرائیل برقرار کرد. امید روسیه از این اقدام آن است که بتواند به درگیری ها فزاینده بین نیروهای مسلح دو کشور پایان دهد و دیگر لزومی به عملیات هوایی اسرائیل در خاک سوریه، به هدف نابود کردن مواضع سپاه قدس وجود نداشته باشد.

روسیه هدفش ادامه حضور نظامی و سیاسی در سوریه است، از یک سو اقدامات فتنه گرانه رژیم ایران را مانع اجرای هدف خود می داند و از سوی دیگر بیم دارد که واکنش های نظامی اسرائیل، اوضاع را به جنگ بکشاند.

حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، که عملا هنری جز حرف زدن ندارد، در آخرین سخنان توهین آمیز خود، به نخست وزیر اسرائیل توصیه کرد که برود و شنا بیاموزد.

منظور سلامی آن بود که به ادعای وی، سپاهیان قدس و مزدوران شیعه حکومت ایران در سوریه، بزودی بلندی های گولان را به تصرف در خواهند آورد و آن گاه بر سراسر خاک اسرائیل مسلط خواهند شد و همه اسرائیلیان باید از راه دریا از کشور خود بگریزند.

این نخستین بار نیست که حسین سلامی چنین سخنان باطلی بر زبان می آورد که در واقع، از ضعف و بیم رژیم سرچشمه می گیرد.

یک دیدگاه

  1. وقتی حضور ایران در سوریهحکایت به بهانه بچه بخور کلوچه هست مگر می شود اسرائیل اشتباهی به این بزرگی کند ایران حضورش بر علیه منافع ملی و ارضی اسرائیل است واضح تر از صحبتهای فرماندهان سپاه چه چیز دیگری بخواهد سند شود اصلا ایران در سوریه چه غلطی داره باشه اگر بخ فکر امت شیعه و علوی هست بره تو کشور خودش بذل و بخشش کنه اینها همه یه حقه همه جانبه است اسرائیل تنها نوع مذاکره را به خوبی در دستور گذاشته و ان کوبیدن و زدن شرارتهای اسلامی ایرانه این گفتگو مورد قبوله اما حرف که ایران بخواد دروغ بگه بعد پهباد و موشک بزنه به اسرائیل را نمی شه ازش گذشت اگر اسرائیل این اشغالها را از اونجا جمع کرد یعنی بخشی از امنیت خود را بازگردانده حکومت ایران حکومتی بر محوریت نابودی اسرائیل طراحی شده اون هم به زحمت انگلیسها که با این نوع حکومت هم از مردم ما انتقام اون جند سنت گرون شدن پول انرژی و گاز را به این سنگینی گرفتن هم اینکه کشورهایی را که زما استعمار از کنترلش خارج شدن با ارم اخوند و سپاهی مورد ازار و هجوم قرار می دهند حاجی و اخوند که ساخته و پرداخت انگلیس گرامی هستش الانم انلیس های گرامی بیاین با جهان کار بیایین و دست از سر ملتها و کشور ها به توسط ایران اسلامی بردارید .و قتی انگلیسی های محترم علنی به ایرانیان می گویند حکومتت اسلامیتون ساخته ماست و همه جوره پس و پیش پرده از اخوند و سپاهی حمایت میکنن نشان از نگاه اشتباه بزرگ است که انگلیس ها دارند انجام میدهند و این اشتباه بزرگترین اشتباه در طول تاریخ محسوب می شه. انگلیس داره اشتباه میکنه و فکر میکنه کسی نمی فهمه یا نمی دونه باور ندارید تست کنید دیدیم وقتی امریکا با ایران شاخ تو شاخ شد چطوری انگلیس به روس گیر داد و و تمرکز بین المللی را نسبت به ایران منحرف ساخت برادران عزیز انگلیسی اگر شاه ایران از قبر بلند بشه بگه غلط کردم دست از سر مردم ایران و کشور ایران بر می دارید .

Comments are closed.