“الشرق الاوسط”: «روسیه و آمریکا توافق کردند دست اسرائیل را علیه حکومت ایران در عراق و سوریه باز بگذارند»

یک روزنامه عربی خبر می دهد که ایالات متحده و روسیه به یک تفاهم محرمانه رسیده اند که به ارتش اسرائیل امکان می دهد، با محدودیت های کمتری بتواند مواضع وابسته به سپاه قدس و حکومت اسلامی ایران در عراق و سوریه را مورد ضربات نظامی قرار دهد.

روزنامه الشرق الاوسط  چاپ لندن، که معمولا منابع خبری خوبی دارد، از قول دیپلمات های غربی که از آن ها نام نبرد، نوشت که تفاهم به دست آمده، به هدف آن است که امنیت اسرائیل در برابر زیاده خواهی های حکومت اسلامی ایران تامین شود. دولت های مسکو و واشنگتن نسبت به این گزارش هنوز واکنشی نشان نداده اند و طبیعی است که اسرائیل نیز نسبت به آن سکوت کرده است.

اسرائیل در دو سال گذشته، بیش از دویست پرواز عملیاتی علیه سپاه قدس در سوریه انجام داده و بیش از یک هزار نقطه نظامی وابسته به رژیم ایران در سوریه را بمباران کرده، و در هفته های اخیر خبر می رسد که دست کم چهار انبار اسلحه نهادهای چریکی شیعه عراق، وابسته به حکومت ایران را منفجر ساخته است.

روزنامه الشرق الاوسط به دولت عربستان سعودی تعلق دارد و ممکن است با انتشار این خبر قصد برحذر داشتن حکومت ایران از ادامه تعرضات تروریستی را داشته است.

اکنون بیش از دو ماه است که از حملات تازه نیروی هوایی اسرائیل علیه هدف های نظامی حکومت ایران در سوریه، خبری منتشر نشده است، ولی در مقابل، از انجام چهار رشته عملیات علیه حشد الشعبی در عراق، اخبار زیادی انتشار یافته است.

تحلیگران می گویند که کاهش حملات هوایی اسرائیل در سوریه، ممکن است به علت محدود شدن فعالیت رژیم ایران در آن کشور، بعلت مشکلات مالی بوده است. آن ها بر این باورند که تفاهم های پیشین بین اسرائیل و روسیه در مورد چگونگی ادامه این حملات هوایی ادامه دارد و ارتش روسیه جلوی این حملات را نمی گیرد. ولی شرط اصلی آن است که هنگام انجام حملات اسرائیلی، به سربازان ارتش روسیه در سوریه آسیبی وارد نیاید.

یک دیدگاه

  1. این اخوندهای زالو چرا ما ایرانیان را قاطی دعوای عربها با اسراعیل میکنند؟ اخر تا کی؟
    تاریخ در باره شورش ۵۷ نوشت که مردم بی خرد و نا اگاه کشورشان را با دست خود به دست فرصت طلبان چپاولگر دادند. اما چیز دیگر که برای مردم کنونی ایران تاریخ خواهد نوشت این است که چقدر ترسو و بزدل هم بوده اند.
    ننگ بر ما که گذاشته ایم که یک مشت اخوند عمامه به سر و یقه گرده خاعن کشور را به سوی تکه تکه شدن سوق بدهند. دریای مازندران را به عنوان باج دادند و رفت و ما ساکت نشستیم. ایا جای تعجب است که فرصت طلبان تکه های دیگری را هم طلب کنند؟

Comments are closed.