الشرق الاوسط و العربیه گزارش دادند که اسد همراه با ایران و روسیه برای حمله به ادلب آماده میشوند

الشرق الاوسط در گزارشی با عنوان ادلب روی لبه هشدار نوشت که هواپیماهای روسیه تنها ساعاتی پس از هشدار پرزیدنت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره حمله به ادلب  به دولت بشار اسد بمباران استان ادلب را پس از وقفه‌ای ۲۲ روزه از سر گرفته اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه در حالی از با بمباران گسترده هوایی در شهر جسرالشغور  و حومه آن در استان ادلب خبر می دهد که برخی کاربران محلی شبکه های اجتماعی هم می گویند ارتش سوریه و متحدانش همین منطقه را با گلوله های خمپاره هدف قرار دادند.

از سوی دیگر رئیس جمهوری آمریکا نسبت به حمله احتمالی ارتش سوریه هشدار داد و گفته بود که روسها و ایرانیها با مشارکت در آنچه او را آ نرا فاجعه انسانی احتمالی خواند مرتکب اشتباه انسانی فاحش خواهند شد.

دونالد ترامپ در توییترش نوشت که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نباید به استان ادلب به طور بی پروا و بی باکانه حمله کند.

از سوی دیگر گزارش ها حاکی از آن است که حکومت اسلامی ایران نیروهای نظامی خود را به قصد مشارکت درعملیات ادلب به سوریه اعزام کرده است.

العربیه روز چهارشنبه ۵ سپتامبر گزارش داد که  نیروی ایرانی برای مشارکت در عملیات ادلب آخرین منطقه بزرگ تحت کنترل مخالفان بشار اسد به سوریه اعزام شدند.

منابع خبری افزودند فرماندهان سپاه پاسداران تاکید می‌کنند که عملیات ادلب طی چند روز آینده با پشتیبانی روسیه آغاز خواهد شد.

این منابع خبری شمار نیروهای ایرانی که به سوریه اعزام شده‌اند را مشخص نکرده اما تاکید کرد که شامل دهها تن از نیروهای سپاه پاسداران و بسیج می‌شوند.

این رویداد چند روز پیش از نشست سران ایران روسیه و ترکیه در تهران پایتخت ایران برگزار می‌شود خبرگزاری روسیه هم به نقل از سرگی ریباکوف  معاون وزیر امور خارجه روسیه نقل کرد که چهارشنبه گفت پس از نشست سران در تهران در روز جمعه وضعیت نظامی در ادلب واضح‌تر می‌شود.

شایان ذکر است که روسیه و ایران از نظام سوریه پشتیبانی می کنند و در مقابل ترکیه حامی برخی از گروه‌های مخالف است.

پیش از این رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نسبت به پیامدهای عملیات ادلب هشدار داده و گفته بود حمله به ادلب سوریه منجر به کشتار خواهد شد.

از سوی دیگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به بشار اسد رئیس نظام سوریه و دو هم‌پیمانانش روسیه و ایران نسبت به حمله بی پروا به استان ادب که در کنترل مخالفان قرار دارد هشدار داده بود در همین حال دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که هواپیماهای نظامی روسیه سه‌شنبه ۴ سپتامبر حملات هوایی به استان ادلب سوریه را که تحت کنترل مخالفان قرار دارد پس از توقف از سر گرفته است.