“العربیه”: قاسم سلیمانی به مقتدی صدر هشدار داده که اگر از مخالفت با ایران دست برندارد، جانش در خطر است

یک رسانه عربی نوشت که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، مقتدی صدر رهبر پرقدرت یکی از گروه های شیعه در عراق را مورد تهدید قرار داده و گفته است که اگر به مخالفت با دخالت های ایران در اوضاع عراق ادامه دهد، جان خودش به خطر خواهد افتاد.

از هنگام اعتراض های مردمی در عراق، رژیم ایران با شدت بیشتری می کوشد از آسیب رساندن به منافع آن در عراق جلوگیری کند و مقتدی صدر یکی از شخصیت هایی تلقی شده که با دخالت های رژیم ایران در کشور خود به شدت مخالفت می کند و خواهان خروج عوامل وابسته به رژیم ایران از کشور عراق است.

دو رسانه خبری عرب زبان به نام  العربیه و الحدث نوشتند که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و بازوی دخالت خارجی سپاه پاسداران، مقتدی صدر، رهبر جریان مردمی در عراق را از ایران اخراج کرده و گفته است که حق ورود به ایران را ندارد و اگر به مخالفت با رفتارهای رژیم ایران ادامه دهد، جان خودش به خطر خواهد افتاد.

بر اساس این منابع، که گزارش آن ها از جانب منابع دیگر هنوز مورد تایید قرار نگرفته، فرمانده سپاه قدس نه تنها صدر بلکه  رئیس‌جمهوری عراق و اعضای پارلمان آن کشور را نیز مورد تهدید قرارداده است

پس از گذشت دو ماه از آغاز اعتراضات  مسالمت آمیز مردم عراق ، و کشته شده بیش از صدها شهروند عراقی به ضرب گلوله نیروهای دولتی و تحت حمایت سپاه قدس ، دولت عادل عبدالمهدی سقوط کرد و مدت‌هاست که تلاش‌ها برای روی کار آمدن یک دولت جدید بی‌نتیجه مانده است.

یا آور می شود که در این مدت قاسم سلیمانی بارها به عراق سفر کرد تا مهره‌ مورد نظر ایران را به قدرت برساند ولی تلاش‌های او تا کنون به نتیجه نرسیده است و شعارهای معترضان عراقی در محکومیت دخالت‌های ایران در امور داخلی عراق بیشتر شده است.

حکومت ایران  نیز هنوز نسبت به انتشار این خبر واکنشی نشان نداده است. سامانه خبری “العربیه” بازتاب دهنده دیدگاه های دولت عربستان سعودی می باشد.

یک دیدگاه

  1. شما تروریستهای خاعن چهل سال است که با پول مردم ایران خوب جولان میدهید و سواستفاده چیهای اروپایی و شرق و غرب هم که خوب در حال دوشیدن ایران هستند.
    زمان ان است که مردم صبور و مهربان ایران دست این قاتلان اشغالگر را از ایران کوتاه کنند.

Comments are closed.