الکل تقلبی همچنان در ایران قربانی می گیرد که از شمار تلفات کورونا چندان کمتر نیست

مصرف الکل صنعتی یا تقلبی جان شماری از شهروندان آذربایجان غربی را گرفت. رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از مسمومیت ۳۰ نفر و درگذشت شش نفر به دلیل استفاده از الکل تقلبی خبر داد

باقر بهرامی، افزود: سه نفر از فوتی‌ها زن و سه نفر مرد بوده‌اند و شهر ارومیه با ۱۳ مسموم بیشترین آمار مسمومیت‌ها را در این استان دارد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران شایعاتی منتشر شد مبنی بر این‌که مصرف الکل می‌تواند باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا شود.  با توجه به ممنوعیت تولید و خرید و فروش و مصرف مشروبات الکلی در جمهوری اسلامی، تهیه و فروش نوشیدنی‌های الکلی تقلبی رواج یافته و تاکنون منجر به مرگ بیش از ۷۰۰ نفر در سراسر ایران شده است.

و یک نماینده مجلس درباره “ایران پسا کورونا” پیش بینی کرده که پس از کورونا  افزایش بیکاری، اخراج کارگران و تورم وحشتناک در راه است .

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، افزود:  برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی به نسبت بودجه کل کشور و آسیب‌های ناشی از ویروس کرونا رقم ناچیزی است و نمی تواند پاسخگوی آسیب های عمیق اقتصادی ایران را بدهد.

وی نرخ بالای بیکاری، “تعدیل بنگاه‌های کوچک و بزرگ، گران شدن کالاها و رشد وحشتناک تورم “را بخشی از آثار اقتصادی این دوره خوانده است.

این نماینده مجلس گفت: اقتصاد ایران پیش از فراگیری کرونا نیز با وضعیتی بحرانی روبه‌رو بود. براساس اعلام سازمان برنامه‌وبودجه، کسری بودجه سال گذشته، ۱۵۰ هزار میلیارد تومان و معادل یک‌سوم بودجه دولت بوده است.

یک دیدگاه

  1. کسی از ملاها پرسیده که چگونه این کالاها در ایران وارد و یا باید به فروش برسند!!! چرا در انگلستان و امریکا از این جور خبرها نیست!!!!

Comments are closed.