الیوت آبرامز پس از اسرائیل با معاون وزیر دفاع سعودی دیدار کرد

الیوت آبرامز مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده در جریان  سفر منطقه‌ای‌اش به خاورمیانه با شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی، در باره  تقویت ثبات وراه‌های مقابله با تهدیدات امنیتی در منطقه دیدار و گفتگو کرد.

پیشتر نیز خبری اکسیوس به نقل از منابع اسرائیلی گزارش کرد که دولت پرزیدنت ترامپ با همکاری اسرائیل  و برخی کشورهای حوزه خلیج عربی تا آخرین روز کاری‌اش در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران ادامه خواهد داد.

الیوت آبرامز، در سفر خود  به تل‌آویو با بنیامین نتانیاهو و مئیر بن شبات نخست وزیر و مشاور امنیت ملی اسرائیل، بنی گانتس وزیر دفاع و گابی اشکنازی وزیر امور خارجه اسرائیل درباره برنامه تحریم‌ها و جزئیات آن گفتگو کرد.

این خبرگزاری آمریکایی نوشته است که واشنگتن می‌خواهد تا آخرین روز کاری خود به سیاست فشار حداکثری بر تهران ادامه دهد و کار را برای بازگشت مجدد جو بایدن به توافق برجام دشوار یا ناممکن کند.

اکسیوس نوشته است :  یک منبع اسرائیلی که از جزئیات این برنامه تحریمی آگاه است، گفته که هدف از این برنامه وضع بیشترین مقدار ممکن از تحریم‌ها علیه ایران است.

الیوت آبرامز در هفته‌های گذشته نیز فاش کرد که دولت آمریکا می‌خواهد تا آخرین روز کاری‌اش در ۲۰ ژانویه، هر هفته یک بسته تحریمی علیه ایران وضع کند.

پایگاه خبری اکسیوس پیش‌بینی کرد که الیوت آبرامز پس از تل‌آویو به ابوظبی و ریاض خواهد رفت تا جزئیات این برنامه تحریمی را با مقامات این دو کشور مطرح کند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا هم در راستای آخرین اقدامات واشنگتن برای اعمال فشار حداکثری علیه تهران، ۱۸ نوامبر ۲۰۲۰ به تل‌آویو خواهد رفت و پیش‌بینی می‌شود از کشورهای دیگری در منطقه نیز دیدن کند.