امارات، قطر، عراق و سلطان نشین عمان، ترور محسن فخری‌زاده را محکوم کردند 

وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات عربی متحده با انتشار بیانیه ای،  ترور محسن فخری‌زاده، کارمند وزارت دفاع و چهره ارشد برنامه هسته‌ای ایران را محکوم و نسبت به وقوع درگیری در منطقه ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه آمده است: «امارات ترور محسن فخری‌زاده را محکوم می‌کند؛ اقدامی که ممکن است باعث ایجاد درگیری در منطقه شود.»

در ادامه این بیانیه ، امارات خواستار خویشتنداری طرف‌ها شده و نوشته است: «با توجه به شرایطی که در منطقه وجود دارد، دولت امارات خواهان خویشتن داری حداکثری تمامی طرف‌ها است تا از کشانده شدن منطقه به سطح جدیدی از بی‌ثباتی و تهدید صلح جلوگیری کند».

وزیر خارجه عمان نیز در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف ترور فخری‌زاده را محکوم و تروریسم را در هر شکل آن رد کرد و غیرقابل قبول خواند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر نیز در گفت و گوی تلفنی با محمدجواد ظریف ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران را محکوم کرد.

محسن فخری‌زاده روز جمعه در “منطقه آبسرد” دماوند در نزدیکی تهران ترور شد. مقامات ایران از اسرائیل به عنوان عامل این رخداد نام برده‌اند و روزنامه کیهان، وابسته به علی خامنه ای  خواستار حمله موشکی به حیفا در اسرائیل شده است.