امارات عربی متحده از ورزشکاران اسرائیلی استقبال کرد و ایران آن را نشان دیگر عادی سازی می داند

جودوکار اسرائیلی که ورزشکار ایرانی حاضر به مسابقه با وی نشد

امارات عربی متحده هم اکنون پذیرای یک گروه از ورزشکاران اسرائیلی می باشد که برای شرکت در مسابقات جودو در چارچوب “جام قهرمانی جهانی” برگزار می شود.

رسانه های حکومت اسلامی ایران، اعطای اجازه شرکت به جودوکارهای اسرائیلی از جانب امارات را گام دیگری در راه گسترش همکاری های اعراب حوزه خلیج فارس با اسرائیل تلقی می کنند.

قرار است مسابقات بین المللی جودو از شنبه (دو روز دیگر) در ابوظبی آغاز گردد که چندین کشور در آن شرکت دارند و از ورزشکاران اسرائیلی نیز دعوت به عمل آمده و آن ها نیز راهی امارات شده اند.

اسرائیل در رشته جودو حضور پررنگی در مسابقات جهانی دارد و جودوکاران اسرائیلی به مدال های قهرمانی دست یافته اند. در سال های اخیر جودوکاران ایرانی، به دستور حکومت حاضر به رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی نشده اند و موقعیت های خوبی را از دست داده اند. ولی اکنون امارات عربی متحده، ورزشکاران اسرائیلی را به صورت علنی برای شرکت در یک مسابقه بین المللی دعوت می کند.

خبرگزاری تسنیم در تهران که بازتاب دهنده گفته ها و خواسته های سپاه پاسداران است، خبر حضور ورزشکاران اسرائیلی در مسابقات بین المللی در ابوظبی را با این عنوان تیتر زد: «ادامۀ حرکتِ قَطار عادی سازی روابط امارات عربی با صهیونیست ها».

تسنیم در گزارش خود نوشت که ورزشکاران اسرائیلی، هنگام حضور در یک کشور عربی، برای اولین بار می توانند لباس ملی خود را بر تن کنند و سرود ملی اسرائیلی در تالار یک کشور عربی طنین افکن خواهد شد و اگر ورزشکاران اسرائیلی پیروز شوند، روی سکوی افتخار قرار خواهند گرفت و دوباره سرود ملی اسرائیل نواخته خواهد شد. خبرگزاری تسنیم همچنین نوشت که با حضور ورزشکاران اسرائیلی، پرچم این کشور نیز در تالار مسابقات به اهتزاز در خواهد آمد و بدین سان، امیرنشین های عرب گام دیگری به عادی سازی روابط با اسرائیل نزدیک خواهند شد.

تسنیم نوشت که دولت امارات عربی متحده، برای آن که بتواند میزبان مسابقات باشد، به فدراسیون جهانی قول داده که ورزشکاران اسرائیلی از همه امتیازات و تسهیلات برخوردار باشند و هیچ تبعیضی نسبت به آنان اِعمال نگردد.

 

یک دیدگاه

  1. امارات میداند که اسراییل دوست بشریت و همیشه کمک به بهتر شدن زندگی انسان‌ها کرده
    هر کجا آبادانی هست قدم اسراییل و اجرایی‌ها را می‌توان دید

Comments are closed.