امارات متحده عربی روز چهارشنبه سفارت خود را در تل آویو افتتاح می‌کند

امارات متحده عربی، روز چهارشنبه ۲۴ تیرماه (۱۴ ژوئیه)، رسماً سفارت خود را در تل آویو با حضور رئیس جمهور اسرائیل، ایزاک هرتسوگ، افتتاح خواهد کرد.

محمد محمود الخواجه، سفیر امارات متحده عربی در اسرائیل، میزبان این مراسم است که شامل بریدن  روبان و پذیرایی از میهمانان خواهد بود.

محمد محمود الخواجه، نخستین سفیر امارات متحده عربی در اسرائیل

وزیر امور خارجه اسرائیل، یایر لاپید، اخیرا اولین وزیر اسرائیلی شد که سفری رسمی به امارات عربی متحده کرد و در آنجا سفارت و کنسولگری اسرائیل را در دبی رسما افتتاح کرد.

هفته گذشته، لاپید، یک روز پس از روی کار آمدن، با وزیر امور خارجه امارات گفتگو کرد.

لاپید پس از این گفتگو، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «من مشتاقانه منتظر همکاری با او (وزیر امور خارجه امارات) برای ایجاد روابطی گرم و منحصر به فرد بین دو کشور هستم که به نفع ملتهای ما و کل خاورمیانه می‌باشد.»

اسرائیل سال گذشته توافق نامه‌های عادی سازی روابط با بحرین و امارات عربی متحده را که به «پیمان ابراهیم» مشهور شد، امضا کرد. این توافق نامه‌ها با ابتکار و کوشش دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا به دست آمد.

گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که دولت بایدن نیز در حال ایجاد زمینه‌ای برای فشار  به کشورهای عربی دیگر برای تشویق آنها به امضای توافق صلح با اسرائیل و تلاش برای تقویت روابط موجود آنها با اسرائیل می‌باشد.