امامان جمعه در سراسر ایران، نرمش دیپلماتیک ظریف در امکان گفتگو با آمریکا را بشدت محکوم کردند


در خطبه های نماز جمعه در ایران، امامان جمعه در دیکته سراسری خود در ارتباط با پیشنهاد محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مذاکره دوباره با آمریکا گفتند: «مردم اجازه نمی‌دهند عده‌ای بی‌غیرت سیاسی و غرب‌زده به اسم مذاکره، با عزت رهبری و اسلام و مسلمین مبارزه کنند».

محمدمهدی حسینی همدانی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج گفت: «می‌گویند دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح و تحریم‌ها را لغو و به میز مذاکره برگردد، هنوز چهلم قاسم سلیمانی نشده، دنبال چه هستید؟»

حسینی همدانی با پرسش از مقام‌های دولت روحانی پرسید: «درباره چه چیزی می‌خواهید با آمریکا مذاکره کنید؟ این دیپلماسی بی‌غیرتی را تمام کنید. به اسم دیپلماسی، با عزت مردم بازی می‌کنید».

هم چنین آخوند احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد نیز در این باره گفت: «مردم فقر را بر مذاکره ترجیح می‌دهند، مردم عقل، فهم و شعور دارند و می‌فهمند فشار امروز نتیجه همان مذاکره برجامی است».

آخوند علم‌الهدی افزود: «ما تا زمانی که ارتباط رهبر با اهل بیت و امام زمان برقرار است دشمن از پس ما بر نمی‌آید. آدم از برخی مسئولین تعجب می‌کند که با درایتشان چطور اینگونه گاف می‌دهند».

امام جمعه اهواز نیز در این باره گفت: «به فرمان رهبری هرگز مذاکره‌ای با آمریکا رقم زده نخواهد شد؛ پس چرا برخی این گونه جسارت می‌کنند؟ در حالی که مشروعیت همه ما، با پیروی از ولایت فقیه است».

آخوند قرائتی، رئیس ستاد اقامه‌ی نماز کشوراز عدم موفقیت حکومت در طول این چهل سال زمامداری در ایران انتقاد کرده و فاش ساخت که تبلیغات اسلام در ایران موفق نبوده و مردم دچار دوگانگی و یا چندگانگی شده اند. وی گفت: «استفاده‌ها از قرآن سطحی است و به معنای واقعی اسلام نرسیده‌ایم».


آخوند قرائتی گفت: «یک سوم پول مملکت صرف حوزه ها و مساجد و تبلغ و انتشار کتب مذهبی شده اما در گسترش و فهم آن موفق نبوده ایم».
وی افزود هیچ کس به معنای مفاهیم قرآن توجه نمی کند. در قرآن یک بار نام انجیر و شش بار کلمه زیتون تکرار شده و ژاپنی‌ها که مسلمان هم نیستند در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که خوردن یک انجیر بهمراه شش زیتون آثار فراوانی دارد».
وی افزود: کجای کار ایراد دارد ما و یا نحوه انتقال مطالب قرآن؟

یک دیدگاه

  1. اینا چی میزنن ما هم بزنیم البته اگر به ما هم بدن از این مواد توهم زا بزنیم که تا بحال معجزه قرآن مبنی بر یک انجیر و ۶ زیتون کشف میکردیم ولی من میخوام برم دنبال کشف درمان کرونا تو قرآن با نظرم یک لیوان شاش شتر با دستمال کاغذی باشه اسم منو در لیست کاشفها ثبت کنید

Comments are closed.