امامان جمعه: «مردم به شرکت در نماز جماعت علاقه ندارند، ولی رسانه ها خوشحال نباشند»

شماری از ائمه جمعه شهر های ایران به خلوت بودن نمازهای جمعه اشاره کردند و رسانه ها را عامل این  خلوتی دانستند

شماری از امامان جمعه، در خطبه های روز گذشته (آدینه) تایید کردند که از شمار مردمی که به نمازجماعت می روند روز به روز کاسته می شود. ولی آن ها گناهش را بر گردن رسانه ها می اندازد .

آخوند احمد خاتمی امام جماعت موقت تهران در این باره گفت : «نماز جمعه تریبون ولایت است، فراجناحی، غیرحزبی و غیرباندی است و باید رهنمودهای ولایت را در آن تبیین کرد». او پس از این مقدمه، افزوده گفت: «بنابراین، رسانه‌ها از خلوت شدن نماز جمعه خوشحال نباشند»

شماری از ائمه جمعه شهر های ایران به خلوت بودن نمازهای جمعه اشاره کردند و رسانه ها را عامل این  خلوتی دانستند . از جمله آخوند احمد خاتمی امام جماعت موقت تهران در این باره نتوانست سکوت کند و آشکارا گفت:  نماز جمعه تریبون ولایت است ظرفیت ارزشمندی برای نظام اسلامی است، و فراجناح، فراباند و فراحزب است، اما تریبون ولایت است و باید رهنمود‌های ولایت را در آن تبیین کرد.

وی افزود: خوشحال نباشند که نماز جمعه خلوت شده است. علت اصلی خلوت بودن نماز جمعه رسانه های فضای اجتماعی است که به شکل مکتوب و در فضای اینترنتی ، نماز جمعه را تخریب میکنند، الحمدالله صداوسیما در میدان است و انتظار می‌رود که تلاش بیشتری کنند و برنامه‌هایی برای تشویق مردم برای نماز جمعه بگذارند..

علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد دولت روحانی پیشتر گفته بود که بیش از ۷۱  درصد از مردم تهران از ماهواره استفاده می کنند .

محمد نوریزاد در باره رسانه دیداری و شنیداری حکومت با نام صدا و سیما گفته بود: تنها مخاطب صدا و سیما در واقع علی خامنه ای است .صدا و سیما آمده  تا به همه رسانه‌های جهانی بیاموزد که اگر ادب ندارید ادب را از ما بیاموزید، انصاف را قانون را، حقوق مخاطب را اگر نمی‌شناسید ما بهتان آموزش می‌دهیم، الان به روزی افتاده که ریزترین جزئیاتش را از بیت رهبری استعلام می‌کند.

وی افزود: مقامات بالای صدا و سیما ی حکومت پول زیادی به تهیه‌کننده و کارگردان می‌دهند و محققان را استخدام می‌کنند که دروغ بسازند و یا خنثی‌سازی کنند. مثلا تصاویر جمعیت حاضر در نماز جماعت  و راهپیمایی ها را با تخصص های فنی و تصویری بیشتر از واقعیت نشان می دهند مردم تا ماهواره هست اصلا تلویزیون پر از دروغ و ریا را نگاه نمی کنند .

نخستین نماز جمعه تهران برای اولین بار توسط آخوند محمود  طالقانی ۴۰ سال پیش در تهران برگزار شد .

یک دیدگاه

Comments are closed.