امام جمعه تهران، آمریکا را به جنگ و اسرائیل را به نابودی تهدید کرد، ولی از گرانی هم سخن گفت

اکثر امامان جمعه در ایران، در خطبه های روز گذشته خود (آدینه) زبان به تهدیدهای جنگی علیه ایالات متحده گشودند و برخی از آنان، اسرائیل را نیز به نابودی تهدید کردند.

از جمله،آخوند محمدعلی موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران، خطاب به ایالات متحده گفت: اگر می‌خواهید آب‌های خلیج فارس از نیلی به سرخ تغییر یابد، به فکر حمله باشید. او همچنین ادعا کرد که رژیم ایران قادر است با یک حمله موشکی، و از طریق منفجر ساختن کوره اتمی دیمونا، در جنوب کشور، اسرائیل را نابود کند.

او در این راستا گفت: «ایران اگر بخواهد به اسرائیل حمله کند، کافی است نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک مورد اصابت قرار بدهد و همین کار باعث خواهد شد که این رژیمی که دویست کلاهک دارد، چندین بار سرزمین خود را شخم زده ببیند».

امام جمعه موقت تهران با اشاره به کاهش تعهدات برجامی ایران در زمینه غنی سازی اورانیوم اظهار داشت: ایران برای تأمین انرژی برق و کارهای علمی به غنی سازی ادامه خواهد داد. این غنی سازی برای ساخت اتم نیست زیرا ایران نه بمب اتم را مشروع می‌داند و نه به آن احتیاجی دارد.

وی افزود: اگر ایران بخواهد با شما مقابله کند، کافیست نیروگاه دی مونا را با موشک بزند. اسرائیل با وجود موشک‌هایی که در آن وجود دارد ۲۰۰ بار شخم زده خواهد شد. یادتان باشد در خانه شیشه‌ای زندگی می‌کنید و مراقب خود باشید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز جنایت آمریکا در ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران، این اقدام را نهایتوقاحت و بی رحمی عنوان کرد و خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: آقای ترامپ! اقتدار آمریکا را با اقتدار ایران مقایسه کن. در اقتدار ایران، هوش، اخلاقیت و انسانیت و در اقتدار آمریکا وحشیگری، درندگی و لئامت را دیدی.

وی اضافه کرد: ایران پهباد فوق پیشرفته رادار گریز را در ارتفاع ۶۵ هزار متری می‌زند در حالی که سرنشین ندارد، اما آمریکا هواپیمای مسافربری ایران را در ارتفاع ۱۲ هزار پایی می‌زند و عمداً هم می‌زند و در حالی که مسافر دارد و در این جنایت ۵۳ زن، ۳۶ کودک و ۴۳ تبعه خارجی کشته می‌شوند.

موحدی کرمانی، در کنار تهدیدهای جنگی علیه آمریکا و تهدید به نابودی اسرائیل، به مشکلات معیشتی مردم پرداخت و در این زمینه گفت: «آیا مسئولین شاهد این گرانی‌های سرسام‌آور هستید؟» و افزود: «می‌بینید مردم در چه شرایطی هستند؟ این گرانی کمر شکن را می‌خواهید چه کار کنید؟ مستضعفین جانشان به لب رسیده کارد به استخوان رسیده، نزدیک است به حلقوم هم برسد».

3 دیدگاه‌

 1. با سلام و خسته نباشید
  اینها را سیاست مماشات پررو کرده که با وقاحت و بیشرمی یک کشور عضو سازمان ملل را به نابودی تهدید میکنند, واقعا باید دولتهای مماشاتگر احساس شرم کنند که با حمایتهای احمقانه شان از یک رژیم “وحشی قرون وسطایی” اینها را به این درجه از وقاحت رسانده اند که علنا کشورهای منطقه را تهدید میکنند, ولی در عالم واقع اینها از ترس سرنگونی شبها نمی توانند بخوابند, بخور بخور, جنایات تمام شده الان باید پاسخگوی اعمال ننگیشان باشند

 2. کامنت های کاربران در مورد این خبر در رادیو فردا واقعا جای خوندن داره. انسان حیرت زده میشه از اندازه شکاف بین ملت و ج . ا
  ای کاش آقایون روحانی نظرات مردم رو بخونن و به خودشون بیان و دست از لجاجت و دشمنی بردارند. فضای صلح و دوستی
  لطیف ترین وحیات بخش ترین اکسیری است که میتوان آن را در سراسر جهان پراکند تا همه انسانها از آن بهره مند شوند.
  به امید آن روز.

 3. آیا وقت آن نرسیده که لایحه ای در سازمان ملل تصویب شود که مقامات رسمی کوچک و بزرگ هر کشوری بخاطر سخنان و تهدیدهای بی دلیلشان بر علیه کشوری دیگر و یا توهین به پرچم و سایر شئون ملی هر کشوری مورد مواخذه قرار گرفته و در صورت لزوم مورد تحریم قرار بگیرند. و حتی در موارد خیلی حاد مورد تعقیب بین‌المللی قرار بگیرند؟ مطمئن باشید مقامات جمهوری اسلامی ماست‌ها را کیسه خواهند کرد.

Comments are closed.