امام جمعه ورامین: «روسای بیمارستان ورامین توضیح دهند که چرا با حضور نوحه خوانان مخالفت می ورزند»

امام جمعه ورامین از روسای بخش های بیمارستان آن شهر خواستار شد توضیح دهند که چرا با حضور افرادی که “جهادی” نامیده شده اند مخالفت می ورزند و خواستار خروج آن ها از محوطه بیمارستان هستند. در گزارش پیشین گفته شده بود که این افراد به ظاهر بسیجی که هیچگونه تجربه پزشکی ندارند موجب مزاحمت کار عادی پزشکان و تیم درمانی بیمارستان شده اند و باید آن جا را ترک گویند.

در گزارش آمده بود که این افراد ملقب به جهادی، پزشکان را مورد تهدید قرار داده اند که اگر در خواسته خود پافشاری کنند، اخراج خواهند شد.

گروه های جهادی گروه‌هایی از اعضای بسیج و طلاب برای حضور در بیمارستان‌ها و برگزاری اقداماتی چون نوحه‌خوانی، برگزاری دعا به بیمارستان‌ها می روند تا بیماران را شفا دهند . پزشکان می گویند اینان غیر بهداشتی عمل می کنند.

استفاده از روش‌های تبلیغی در هنگام وقوع بحران‌ها بعد از اعتراضات سال۹۶ با سخنان علی خامنه‌ای آغاز شد. وی معتقد است که برای مقابله با  جنگ نرم باید از روحانیون و جوانان جهادی استفاده کرد.

حسن روحانی، پس از مخالفت های فراوان از سوی مراجع تقلید و شماری از نمایندگان و مقامات فعال اجتماعی در نگرفتن سود بانکی از مردم از سوی دولت حرف خود را پس گرفت و گفت:  دولت خود سود ۱۲ درصدی وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران را پرداخت می‌کند.

پیشتر گفته شده بود که  بر اساس طرح دولت ایران به خانواده‌هایی که یارانه می‌گیرند یک میلیون تومان وام پرداخت می‌شود و سپس از یارانه آنان کسر خواهد شد.

روحانی همچنین اعلام کرد که علاوه بر پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان وام به ۱۰ گروه از کسب‌وکارها ،۲۵ هزار میلیارد تومان نیز برای تامین تجهیزات پزشکی و دارو اختصاص داده شده و ۷۵ هزار میلیارد تومان نیز به صندوق بیمه بیکاری و دیگر بخش‌ها برای جبران تاثیرات اقتصادی کرونا پرداخت خواهد شد.

پیش از این اعلام شده بود که هزینه تجهیزات پزشکی جدید و نیازهای وزارت بهداشت و همچنین کمک به صندوق بیمه بیکاری از محل یک میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی برداشته شده است، تامین خواهد شد.