امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه بار دیگر تاکید کرد که هرگز در برابر اسلام سیاسی کوتاه نخواهد آمد

پرزیدنت ماکرون گفت که این گونه افراد زیر پوشش گرایش‌های مذهبی می‌خواهند سیستم سیاسی فرانسه را تغییر دهند و بر آن کشور مسلط شوند و اجازه چنین کاری را نخواهد داد

در همان حال که جلیقه زردها در فرانسه بار دیگر تظاهرات و عملیات اغتشاش آمیز خود را از سر گرفته اند پرزیدنت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه بار دیگر تاکید کرد که هرگز در برابر اسلام سیاسی کوتاه نخواهد آمد و اجازه نخواهد داد که دموکراسی فرانسه از این امر آسیب ببیند.

پرزیدنت مکرون در سخنرانی خود این احتمال را مطرح ساخت که گروه‌های مسلمان تعصب گرا هستند که مردم فرانسه را به بهانه های مختلف تشویق می کنند که به عملیات اعتراضی و آشوب و آسیب رسانی به اموال عمومی بکشانند.

پرزیدنت ماکرون گفت که این گونه افراد زیر پوشش گرایش‌های مذهبی می‌خواهند سیستم سیاسی فرانسه را تغییر دهند و بر آن کشور مسلط شوند و اجازه چنین کاری را نخواهد داد.جلیقه زردها از دیروز شنبه تظاهرات اغتشاش آمیز خود را از سر گرفته اند.

رئیس جمهوری فرانسه در ادامه سخنان خود تاکید کرد که باید قوانین مهاجرتی در همه کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه تغییر کند و محدودیت های بیشتری برای ورود مهاجران از کشورهای دیگر ایجاد گردد.

وی در ادامه سخنان خود گفت باید رفت و آمد آزاد مهاجران از این کشور اروپایی با آن کشور دیگر متوقف شود.فرانسه دارای یکی از بزرگترین اقلیت‌های مسلمان در میان کشورهای اروپایی می باشد.

چند مسلمانان شمال آفریقا به ویژه در سال‌های جنگ الجزیره به فرانسه مهاجرت کردند و در برخی از شهرهای آن کشور دارای اکثریت جمعیت می باشند.

در فرانسه همچنین بارها عملیات تروریستی ضد یهودی رخ داده و مدارس یهودی و کنیسه ها و مراکز فرهنگی آنها مورد حمله قرار گرفته و تعدادی از یهودیان کشته شدند.

یک دیدگاه

  1. این پیام واضح فرانسوی های عزیز به ایران اسلامی سیاسی شیعه بود من فکر میکنم فرانسه یکی از متحدین خوب در کنار اسرائیل و امریکا خواهد بود فرانسه امانوئیل مکرون .

Comments are closed.