امروز نیز ۱۲۳ تن دیگر قربانی کورونا شدند و بیش از سه هزار نفر نیز در یک روز بر شمار مبتلایان افزوده شد

بر اساس  تازه ترین آمار حکومتی کرونا در ایران‌، تعداد  جان باختگان به ۲۵۱۷ تن رسید که در مقایسه با روز گذشته ۱۳۹ نفر به ان افزوده شد. سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد  که آمار مبتلایان کورونا به ۳۵ هزارو چهارصد و هشت نفر رسیده که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزارو هشتادو شش نفر جدید به ان اضافه شده است.

اما  شماری از شاهدان، نظیر کادر درمانی بیمارستان‌ها یا مقامات محلی و بین‌المللی، معتقدند که آمار واقعی بالاتر از این تعداد است.

کورونا در تهران  بیداد میکند ،حکومت تازه به فکر شناسایی مبتلایان از افراد سالم افتاده است.در شبکه های اجتماعی امده است که کرونا سرانجام قلب پایتخت ایران را فلج کرد. حمل و نقل عمومی تعطیل شد. ورود و خروج به کلانشهر تهران از ۱۴ محل ممنوع شد. و  وزارت بهداشت با تعلل در قرنطینه کردن شهر گفته سفرهای هفته اول نوروز باعث گسترش کرونا شد و تعدادی از مردم در سفر فوت کردند.

در ادامه این گزارش آمده است که مدیریت مبارزه با شیوع ویروس کرونا در پایتخت ایران سرانجام طرح شناسایی بیماران از افراد سالم  را به اجرا گذاشت. اگر چه وزارت بهداشت هنوز نگران افزایش موارد ابتلا در کلانشهر تهران طی هفته آینده است.

اگرچه وزارت بهداشت تاکنون آمار تفکیکی موارد ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا در شهرهای تهران، قم و رشت را اعلام نکرده است.

از سوی دیگر نیز حسن روحانی، از وزرای نفت، کشور و بهداشت خواست تا روند اجرای طرح فاصله‌گذاری در مورد بازگشت مسافران نوروزی به شکلی در مبادی ورودی و خروجی شهرها اجرا شود که ازدحام ایجاد نکند و “روند پیشبرد طرح شناسایی مبتلایان از افراد سالم ” را کند نسازد.

پیشتر نیز بسیاری از نمایندگان مجلس و نیز مسئولان استان تهران از رئیس جمهور خواسته بودند برای پیشگیری از همه‌گیری ویروس کرونا و کاهش تلفات انسانی، سیاست قرنطینه در تهران و چند شهر دیگر اجرا شود ولی حسن روحانی ضمن مخالفت با قرنطینه گفته بود که “این کار قطعاً نه قبل از ایام عید و نه بعد از آن” انجام نخواهد شد. اما مصوبات امروز ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان تهران  نشان می‌دهد که مسئولان سرانجام مجبور به اجرای نوعی قرنطینه با عنوان فاصله‌گذاری فیزیک و شناسایی جدا کردن افراد بیمار از افراد سالم را در مبادی ورودی و خروجی شهرها از جمله کلانشهر تهران شده‌اند.