آمریکا: ایران موشک‌های کروز را روی لنج‌ها نصب کرده است

امریکا: ایران موشک‌های کروز را روی لنج‌ها نصب کرده است

یک مقام نظامی ایالات متحده آمریکا گفت: «حکومت ایران به منظور افزایش توان نظامی و امکان حمله نظامی مخفی  به نیروهای نظامی در منطقه روی برخی لنج‌ها در منطقه خلیج فارس موشک‌های کروز نصب کرده است.»

این مقام نظامی آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی اِی‌بی‌سی‌ نیوز، فاش ساخت که بر اساس اطلاعات بدست آمده، با وجود استدلال‌های ایران مبنی بر مقاصد دفاعی این اقدام، به نظر می‌آید هیچ دلیل موجهی برای ارسال موشک‌های کروز روی قایق‌های کوچک غیرنظامی و لنج‌ها وجود ندارد جز اینکه برای حملات  نظامی تجهیز شده اند.»

محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه رژیم ایران، پیشتر در گفت‌و‌گویی اختصاصی شبکه تلویزیونی اِی‌بی‌سی‌ نیوز، گفته بود: «ما حق داریم از خودمان دفاع کنیم. بنابراین، اگر موشک‌هایمان را روی قایق‌های خودمان بگذاریم، این حق ماست؛ دلیلی ندارد به بقیه اهمیت بدهیم. این حق را داریم که هر موشکی را که دلمان بخواهد روی قایق‌ها بگذاریم.»

ظریف در ادامه درپاسخ به این سووال که آیا احتمال دارد از این موشک‌ها برای اهداف جنگی استفاده شود، گفت: «گذاشتن موشک روی قایق‌هایمان با انفجار کشتی تفاوت دارد.»
این مقام نظامی ایالات متحده در پاسخ به وزیر خارجه حکومت ایران گفت: «ظریف می‌گوید که موشک‌ها برای مقاصد دفاعی نصب شده‌اند، ولی نگفته‌ است که ایران همین الان ۲۰۰۰ موشک کروز و بالستیک را به همین منظور در سراسر آب‌هایش مستقر کرده‌ است.»

این مقام نظامی ایالات متحده می‌گوید که براساس اطلاعات به‌دست‌‌آمده، نصب موشک‌های کروز روی قایق‌‌های تجاری چوبی که در سراسر خلیج فارس پراکنده‌اند، به منظور تقویت ایران برای انجام حملات مخفیانه بوده است.

مقامات نظامی ایالات متحده می گویند که ایران در تدارک تجهیز نیروهای نظامی خود در خلیج فارس است و بر اساس اطلاعات بدست آمده، استفاده ایران ازموشک‌های کروز بر روی لنج های چوبی در کنار سایر اقدام‌های ایران، مهم‌ترین سرنخ‌هایی بود که مقام‌های نظامی آمریکا را متقاعد کرد تهدید جدیدی از سوی ایران متوجه این کشور و منافعش در خاورمیانه شده است.

این مقام وزارت دفاع آمریکا، گفت: «موشک‌های کروز طوری طراحی شده‌اند که می‌توانند مسافت بسیار زیادی را با ارتفاع کم روی دریا و زمین طی کنند تا به هدف برسند و ایران این موشک‌ها را روی قایق‌ها در سکوهای جعبه‌مانند، به‌گونه‌ای نصب کرده است که می‌شود از روی همان قایق‌ها شلیک شوند و
آنان این لنج‌ها را طوری پوشانده اند که به سختی ردیابی می شوند.»

 

6 دیدگاه‌

  1. از آمریکا میخواهیم که حواس اشان ۲۴ ساعته به این قایق هایی که موذیانه از طرف سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به موشک کروز مسلح شده اند باشد و نگذارد که دست از پا خطا کنند و زمین گیرشان کنند.لعنت بر خامنه ای.

  2. تنها این نیست.من یک فیلم در یوتوبی دیدم که فوری یا مسدود شد یا اینکه برش داشتند.به این صورت که موشکهای کروز و بالستیک مثل اسکندر روسی را نصب و سوار کانتینر کردن و بار زدن در طبقه های بالای کشتی های باری یا حتی ماهی گیری مثل همین لنج ها که شما گفتید.نشان داد که سقف کانتنر کنار میرود و موشک آماده میشود و آن را شلیک می کنند.یا سلاح های را مثل راکت نصب کردن در تریلی های ترانزیت و بصورت هوشمند آن را به راه می اندازند و رانند تریلی با موتور سیکلت های پر قدرت تریلی و منطقه را ترک می کنند. لعنت بر خامنه ای

  3. البته مشخص بود ساخت روسیه یا چین بوده که در اختیار ایران گذاشته شده.بخصوص تریلی های ترانزیت.مثلأ تریلی در آلمان در نزدیکی یک پایگاه یا فرودگاه نظامی در داخل جنگل متوقف میشد دیوار کانتینر تریلی از هر دو طرف طولی کنار میرفت و مثل روبات مسلح بودن به راکت و پشت سر هم پایگاه یا فرودگاه را میگرفت زیر آتش راکتی و راننده تریلی با موتور سیکلت که داخل تریلی بود منطقه و خودرو را ترک میکردند.باید خیلی مواظب باشید؟!

  4. البته مشخص بود ساخت روسیه یا چین بوده که در اختیار ایران گذاشته شده.بخصوص تریلی های ترانزیت.مثلأ تریلی در آلمان در نزدیکی یک پایگاه یا فرودگاه نظامی در داخل جنگل متوقف میشد دیوار کانتینر تریلی از هر دو طرف طولی کنار میرفت و مثل روبات مسلح بودن به راکت و پشت سر هم پایگاه یا فرودگاه را میگرفت زیر آتش راکتی و راننده تریلی با موتور سیکلت که داخل تریلی بود منطقه و خودرو را ترک میکردند.باید خیلی مواظب باشید بخصوص اروپا!

  5. رژیم ددمنش ایران چندین هدف رادارد: ۱- پراکنده کردن سیستم دفاعی به کل سطح دریای منطقه ونه تمرکز ان. ۲- استفاده از پوششهای تجاری ویا امدادی ویا اتش نشانی درلنجهای کوچک ویا متوسط وتجهیزآنها به موشک ویا بمبهای ازدور هدایت شونده که اگر مورد اصابت هدف خارجی قراربگیرند بگویند بله آمریکا به لنجهای ماهیگیری غیرنظامی ما حمله کرده است وچندین تورو ماهی مرده را هم درکف لنج قرارمیدهند. ۳- ایجاد رعب ووحشت بیشتر دردل نیروهای آمریکایی وسایرین درمنطقه ۴- با افزایش سکوهای پرتاب ونقطه ای وهمچنین پراکندگی انها امکان ردگیری وردیابی خیلی مشکلترخواهد شد. دقیقاً ایالات متحده آمریکا نیز میتواند مقابله به مثل کرده واز ادوات هواپیماهای بدون سرنشین مجهزشده به بمب وراکت وموشک به تعداد زیاد بهره ببرد ونیز از جنگ سایبری والکترونیکی پیشرفته ولیزر استفاده نماید. بالاخره شیطان درحکومت ضحاک وویرانگر ایران خودش را به همه چیزمجهزکرده است.

  6. جرا می ترسید. موشک که ترس ندارد. در مقابل کشتی های جنگی آمریکا. هیچه .شما که نمی‌توان ازچند تا موشک دفاع کنید. چگونه می توانید. از موشکهای شهاب سجیل و. ….. دفاع کنید. اینجا سرزمین کورش بزرگ و داریوش بزرگ میباشد. .نزدیک نشوید.

Comments are closed.