امیرعبداللهیان، وزیر خارجه پیشنهادی رئیسی، بر حمایت و تقویت گروه‌های تروریستی در منطقه تاکید کرد

حسین امیرعبداللهیان وزیر پیشنهادی امور خارجه ابراهیم رئیسی، امروز یکشنبه، در جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، با چاپلوسی فراوان از خامنه‌ای، گفت: «عاشورا به ما می‌آموزد که دیپلماسی و میدان دو بازوی مهمِ محقق‌کنندۀ امنیت ملی حداکثری خواهد بود و “امام” خامنه‌ای به‌درستی قدرت میدانی را پشتوانۀ محکمی برای دیپلماسی خواندند و البته تأکید کردند که باید هرگونه عنصر اقتدار به‌نوعی به دستاورد سیاسی و اقتصادی تبدیل بشود».

این سخنان امیرعبداللهیان، همچنین کنایه به محمدجواد ظریف است که دیپلماسی را قربانی “میدان” می‌دانست.

وی افزود: در عرصه مناسبت بین‌المللی دو محور اساسی منافع ملی و اقتدار ملی مورد توجه است و ما هم از این موضوع غفلت نمی‌کنیم و با استفاده از ظرفیت دیپلماسی عزتمند به‌معنای اتکا به توانایی‌های ذاتی و به فعلیت در آوردن شعار ما می‌توانیم، خواهیم توانست در روابط خارجی حداکثر حقوق و منافع ملی و امنیت ملی را محقق کرد.

وزیر پیشنهادی امور خارجه درباره خطوط اصلی سیاست خارجی برنامۀ خود با تاکید بر افتادن روز افزون در دامان چین، گفت: «توجه به سه اصل عزت، حکمت و مصلحت در چارچوب سیاست خارجی متوازن، پویا و هوشمند مورد توجه است. سیاست متوازن یعنی با در نظر داشتن اولویت‌های دولت آقای دکتر رئیسی که سیاست همسایه‌محور و سیاست آسیامحور در مرکزیت این تحول است، چون قرن ۲۱ متعلق به آسیاست و شاهد قدرت‌های نوظهور اقتصادی در آسیا هستیم و ما در غرب آسیا به‌دنبال نهادینه‌سازی دستاوردهای میدانی مقاومت هستیم و در شرق آسیا به‌دنبال استفاده از ظرفیت قدرت‌های نوظهور اقتصادی و تعامل حداکثری برای رشد و ارتقای اقتصادی و تجارت بین‌الملل و معیشت مردم‌مان هستیم».

امیرعبداللهیان با تاکید بر حمایت از گروه‌های تروریستی وابسته به رژیم ایران در منطقه و تقویت این گروه‌ها، گفت: «تلاش برای تقویت جبهه مقاومت در دستورکار دولت سیزدهم است و محور مقاومت متحدین ایران هستند که برای تثبیت امنیت پایدار در منطقه و کشورهای خود به‌صورت خودجوش به وجود آمده‌اند که ظرفیت بزرگ تأمین‌کننده امنیت ملی کشورهای منطقه هستند. ما با افتخار و با قدرت متحدین و جبهه مقاومت در کمک به امنیت حداکثری منطقه و همکاری حداکثری در منطقه حمایت خواهیم کرد».

رژیم تروریست پرور ایران، گروه‌های مزدور مسلحی را که برای پیشبرد اهداف ایدئولوژیک خود در منطقه تشکیل داده است، “مقاومت” می‌نامد. این رژیم سالانه میلیاردها دلار از اموال بیت المال ایران را بدون خواست و اراده مردم به عنوان صاحبان اصلی این اموال، خرج گروه‌های تروریستی می‌کند.

در حالی‌که مردم ایران در فقر روزافزون به سر می‌برند و اقتصاد ایران رو به فروپاشی کامل می‌رود، رژیم ضد ایرانی حاکم بر ایران، همچنان به حیف و میل دارایی های ملی مردم ایران در خارج از مرزها برای صدور انقلاب نکبت بار خویش و دشمنی با اسرائیل، ادامه می دهد.