امیر قطر اعلام کرد که آمادۀ  میانجیگری میان حکومت ایران و ایالات متحده است

دیدار روز گذشته امیر قطر با پرزیدنت ترامپ

پس از آن که چندین کشور در خاورمیانه و جهان ابراز آمادگی کردند که برای جلوگیری از درگیری نظامی بین ایران و ایالات متحده به میانجیگری بپردازند، اکنون نوبت امیرنشین قطر است که برای اقدام در این زمینه، ابراز آمادگی کند.

روزنامه کویتی القبس نوشت که تمیم بن حمد آل ثانی- امیر قطر، در دیداری که با پرزیدنت ترامپ در واشنگتن داشت،  گفت: برای میانجی گری میان حکومت ایران و آمریکا با هدف کاهش تنش بین دو کشور آمادگی دارد. امیرنشین قطر که به ارتش ایالات متحده پایگاه نظامی بزرگی را در خاک خود ارائه کرده، با حکومت اسلامی ایران نیز مناسبات دوستانه دارد و یکی از رقیبان سرسخت عربستان سعودی نیز محسوب می شود .

در این دیدار پرزیدنت دونالد ترامپ در واکنش به ابراز آمادگی امیر قطرگفت: حکومت ایران به خاطر کارهای بسیار بدی که انجام می‌دهد، باید خیلی مراقب باشد.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطرنیز در این باره گفت:  : ما آماده ایم اگر راهی برای اصلاح روابط بین حکومت ایران و آمریکا وجود دارد ، اقدام کنیم .

وی گفت : تلاش قطر برای میانجیگری بین طرف های درگیر ناشی از توجه این کشور به ثبات و خالی شدن منطقه از سلاح هسته ای است .

گفتنی است  یکی از مهمترین پایگاه های نظامی ایالات متحده در خاورمیانه، در امیرنشین قطر قرار دارد و در همان هنگام، مناسبات دوستانه ای بین آن امیرنشین و حکومت ایران برقرار است که یکی از علل آن درگیری مشترک با عربستان سعودی می باشد.