انتشار جزئیات مکالمات بین نفتکش و سپاه پاسداران، سند قاطع دزدی دریایی از جانب حکومت ایران است

انتشار متن مکالمات بین نفتکش ربوده شده با رزم ناو بریتانیا که در فاصله یک ساعتی از آن قرار داشته، به خوبی نشان می دهد که هیچیک از ادعاهای حکومت ایران مبنی بر این که علت توقیف نفتکش نقض قوانین بین المللی کشتیرانی بوده، صحت ندارد و آن چه که اتفاق افتاده، یک دزدی دریایی کاملا آشکار است که نه تنها بریتانیا باید نسبت به آن واکنش کوبنده نشان دهد، بلکه جامعه بین المللی نیز باید برای پایان بخشیدن به آن به اقدامات قاطعانه دست بزند.

نوار صوتی پیام های مبادله شده بین نفتکش و رزمناو نیز منتشر گردیده و درستی آن مورد تائید رسانه های خبری حکومت اسلامی ایران نیز قرار گرفته است. در این پیام ها شنیده می شود که چگونه افراد نیروی دریایی سپاه پاسداران به نفتکش بریتانیایی دستور می دهند که راه خود را کج کند و وارد آب های ایران شود. رزمناو بریتانیایی به نفتکش دستور می دهد که به مسیر خود ادامه دهد و از دستور ماموران ایرانی اطاعت نکند. رزمناو برای نفتکش روشن می سازد که دستور رژیم ایران غیرقانونی است و نباید از آن اطاعت شود.

ولی ماموران نیروی دریایی سپاه قول می دهند که قصد بدی ندارند، بلکه فقط می خواهند یک بازرسی ساده بکنند. یک مامور سپاه در مکالمه بیسیم می گوید: «اگر به دستور ما توجه کنید، در امنیت خواهید بود» و سپس می گوید: «مسیر خود را فورا به درجه سه شش صفر، یعنی به سوی آب های ایران، تغییر دهید».

دقایقی پس از آن که نفتکش حاضر به اطاعت از این دستور نیست و می خواهد به راه خود ادامه دهد، متوجه می شود که شمار زیادی از قایق های نظامی نیروی دریایی سپاه پاسداران اطراف آن را احاطه کرده و امکان ادامه حرکت را از آن سلب کرده است.

همزمان، هلیکوپتر حکومت ایران در هوا ظاهر می شود و ماموران با طناب به روی عرشه نفتکش پائین می آیند و همانند دزدان دریایی قرن نوزدهم، بر نفتکش مسلط می شوند و آن را به سوی آب های ایران می کشند.

هنگامی که رزمناو بریتانیایی به آن نقطه می رسد، تسلط کوماندوهای سپاه پاسداران بر نفتکش تکمیل شده بود و این کشتی را وارد آب های ایران کرده بودند و به سوی بندر عباس می بردند.

در بخشی از مکالمات بیسیم که بین طرفین رد و بدل شده، ناو جنگی بریتانیایی خطاب به نفتکش می گوید: «تاکید می کنم، شمار در حال عبور ترانزیت از آب های بین المللی هستید و عبور شما نباید مختل یا مسدود شود و یا شما با مانعی روبرو گردید. شما در یک تنگه بین المللی هستید و طبق قوانین بین المللی رفتار می کنید».

ولی صدای مامور نیروی دریایی سپاه پاسداران شنیده می شود که می گوید: «خیال نداریم با شما درگیر شویم. قصد ما فقط آن است که می خواهیم کشتی شما را به دلائل امنیتی بازرسی کنیم».

این مکالمات نشان می دهد که نفتکش بریتانیایی در آب های بین المللی در حال حرکت بوده و برخلاف دروغ پردازی پیشین رسانه های حکومتی و فرماندهان سپاه پاسداران، نفتکش آسیبی به هیچ شناور ماهیگیری نرسانده و برخلاف ادعای پیش از آن، هیچ یک از قوانین کشتیرانی بین المللی را نقض نکرده بود.

محمد جواد ظریف پیشتر ادعا کرده بود که توقیف نفتکش، برای رعایت قوانین بین المللی و در جهت احترام به اجرای این قوانین صورت گرفته، و این در حالی که با انتشار این مکالمات، دیده می شود که رژیم ایران بوده که به یک کشتی، بی آن که کوچکترین تخلفی کرده باشد حمله برده و آن را ربوده است – و رژیم ایران بوده که همانند دزدان دریایی، قوانین بین المللی را نقض کرده است.

2 دیدگاه‌

  1. انگلیس حیله گر که خود در به قدرت رساندن خمینی نقش داشته و کینه و دشمنی انگلیس با ایران و پادشاهان ایران ساز پهلوی اکنون دیگر روشن است دروغ می گوید. چرا که اگر یک‌رزمناو انگلیسی در کنار کشتی ربوده شده رسیده بود، چگونه رزمناو مجهز انگلیس حریف چند قایق دزدان دریایی سپاه جنایتکاران نشد. اینها همه جنگ زرگری بین فاشیست های مافیایی اشغالگر ایران و حامیان اروپایی آن است تا دونالد را خام کنند.
    تنها و تنها ارتش توانمند اسرائیل است که می تواند فاشیستهای مافیایی سپاه را به درک بفرستد.
    درود بر ایران، درود بر اسراییل. ملت ایران بجز اسراییل و ناتان یاهوی دلاور دوست دیگری ندارد.

  2. نیازی به انتشار مکالماتشان نیست. فقط بدانید که سپاه پاسداران تحت عنوان حافظ ملت ایران وکشور- جیب مردم را بیش از گذشته چهل سال است که مورد چپاول قرارداده وبه تاراج برده است. نفتکش که سهل است و باید انگلستان هم مثل سپاه دست به اقدامات عاجل دریایی بزند ونفتکشهای ایرانی را به سود خودش توقیف کند.

Comments are closed.