انتشار فیلم افشاگری مجید‌رضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین خبرساز شد

انتشار فیلم افشاگری مجید‌رضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در پشت پرده مصاحبه با صدا و سیما ، که می گوید دولت در جمهوری اسلامی هیچکاره‌است و همه تصمیمات مهم را رهبری می‌گیرد، در شبکه های اجتماعی خبرساز شده است.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین در این فیلم می گوید:  رهبری علی‌لاریجانی و حسین آقامحمدی مشاور اقتصادی‌اش را به چین فرستاد تا پیام نظام برای بازسازی روابط اقتصادی را ببرند.

آقای لاریجانی با پیام رهبری به چین میرود، ایشان به دستور علی خامنه ای برای این قرارداد به چین رفتند.گزارش ها کلمه به کلمه بارهبری چک می شود.

او در ادامه می گوید:  که چینی‌ها می‌دانند که دولت هیچ کاره است. واقعیتی که اکثر نیروها در داخل و خارج می‌دانند ولی بعضی از روی جهل و یا غرض آن را نفی می‌کنند.

حریری در جواب مجری که سعی می کند ادعای وی را زیر سوال ببرد و به او گفت کسی هم ادعا می‌کرد بند بند برجام با نظر مثبت رهبری تدوین شد، گفت اگر نظر من را می خواهی آن فرد درست گفت.

عادل الجبیر ، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی پیشتر  در مصاحبه‌ای با روزنامه فرانسوی لیبراسیون گفته بود  که دولتیان در ایران حرف از مذاکره بین ایران و عربستان می‌زنند اما “قدرتی ندارند”. آنهایی که قدرت دارند، مانند سپاه پاسداران، خواستار مذاکره نیستند.

آگاهان امور می گویند: با قدرت گرفتن سپاه پاسداران در ایرا، قوه مجریه،  در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی به ضعیف ترین دوران اقتدار خود رسید و در برابر نهاد ولایت فقیه کاملا تسلیم شد.

علی خاتمی رئیس جمهور پیشین حکومت پیشتر گفته بود که ما تدارکات چی بیش نیستیم،  در واقع وجه تدارکاتچی بودن آن اکنون تکمیل شد.