انتشار ویدیو کلیپ های تعرض سپاه پاسداران به ناوگان آمریکایی، پس از شش ماه، یک اقدام تحریک آمیز جدید تلقی شد

گفتنی است که در شش ماه اخیر هیچ عمل تعرضی تازه ای از جانب سپاه پاسداران علیه ناوهای جنگی غیرایرانی در آبهای خلیج فارس رخ نداده است.

انتشار چند فیلم کوتاه ویدیویی از جانب سپاه پاسداران، که در آن ها چگونگی آزار رسانی نیروی دریایی سپاه به کشتی های خارجی نمایش داده شده، از جانب آگاهان سیاسی به عنوان یک اقدام تحریک آمیز جدید سپاه در شرائط حساس کنونی تعبیر گردید که هدف آن به خشم درآوردن هرچه بیشتر دولت آمریکا و نوعی دهن کجی به هشدارهای پرزیدنت ترامپ می باشد.

در این ویدئو کلیپ ها، که همگی به شش ماه پیش و اوائل فروردین مربوط می شود، ولی تلویزیون دولتی ایران آن ها را در روزهای اخیر پخش کرد، از جمله دیده می شود که چگونه قایق های تندرو سپاه در خلیج فارس به یکی از بزرگترین رزمناوهای آمریکایی در آب های خلیج فارس نزدیک می شوند و به عملیات تحریک آمیز علیه آن دست می زنند.

گفتنی است که در شش ماه اخیر هیچ عمل تعرضی تازه ای از جانب سپاه پاسداران علیه ناوهای جنگی غیرایرانی در آبهای خلیج فارس رخ نداده است.

به گفته آگاهان، این امر نشان ترس سپاه پاسداران از واکنش رزمناوهای آمریکایی است. زیرا پرزیدنت ترامپ هشدار داده بود که اگر تعرض تازه ای نسبت به رزمناوهای آمریکایی در آبهای خلیج فارس صورت گیرد، با واکنش کوبنده ایالات متحده روبرو خواهد شد.

به گفته آگاهان، اکنون که سپاه جرات ادامه تعرض را ندارد به انتشار ویدیو کلیپ های کهنه دست می زند که نشان از خوی تجاوزکارانه فرماندهان آن دارد و شاید می تواند اشاره ای به آن باشد که سپاه پاسداران قادر است تنگه هرمز را ببندد و رفت و آمد کشتی ها را متوقف سازد.

قرار است ماه آینده مرحله دوم تحریم های اقتصادی ایالات متحده علیه حکومت ایران از سرگرفته شود که به امکان صدور نفت رژیم به شدت آسیب خواهد رساند.

حسن روحانی گفته بود “اگر ما نتوانیم نفت صادر کنیم، دلیلی ندارد که صادرات نفت دیگران ادامه یابد”. رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین گفته بود که رژیم ایران، تنها بر تنگه هرمز تسلط ندارد، بلکه “تنگه های بسیاری را در نقاط دیگر تحت تسلط خود دارد” که اشاره او به تنگه باب المندب بود یک شاهراه آبی حیاتی برای همه جهانیان می باشد.

تلویزیون بین المللی حکومت ایران به نام “پرس تی وی” از لندن برنامه پخش می کند، پس از پخش ویدیو کلیپ گستاخی قایق های تندرو رژیم به رزمناو آمریکایی، گفت: «این تصاویر واقعی است و به دور از هرگونه تبلیغات پخش می شود. ولی نگاه کنید، و خود، نتیجه بگیرید».