انتشار ویروس کرونا، اقتصاد ورشکسته ایران را نیز با مشکل بزرگتری روبرو ساخته است

انتشار سریع و فلج کننده ویروس کرونا در سراسر ایران نه تنها باعث مرگ و میر شده و نگرانی های شدیدی در میان شهروندان به وجود آورده، بلکه ضربه سهمناکی نیز بر اقتصاد نیمه ویران ایران محسوب می شود.

یکی از زیان های اقتصادی از زبان رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس‌ در ایران بیان شد که گفت : فروش رستوران‌ها ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافته است.

اصغر میرابراهیمی، افزود: «از طریق پیام در شبکه‌های مجازی و سایت اتحادیه به همکاران‌مان در رستوران‌ها توصیه کردیم حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند و میزها را هر ۱۵ دقیقه یک بار با الکل و آب ضدعفونی کنند.»

میرابراهیمی به رستوران‌ها توصیه کرد غذای تماما پخته عرضه و از فروش غذاهای خام و نیم‌پز خودداری کنند.

وی گفت: دیگر مردم ایران دل و رمقی برایشان باقی نمانده و بسیار تحت فشار روحی و روانی اند . پیشتر به رستوران می آمدند و دل و جانی تازه می کردند حالا دیگر این هم برایشان نیست .

همچنین تمامی اماکن ورزشی دولتی و خصوصی استان خراسان رضوی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت ورزشکاران پایان اسفند تعطیل است.

پس از قم و تهران، مشهد سومین شهر ایران است که بیشترین درگیری را با ویروس کرونا دارد. هم‌اکنون ۲۳ استان ایران با ویروس کرونا درگیر هستند. طبق آمارهای رسمی تاکنون ابتلای ۲۴۸ نفر به ویروس کرونا ثابت شده و ۲۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. منابع غیررسمی شمار مبتلایان و فوت‌شدگان را بسیار بیشتر از آمار رسمی می‌دانند.