انتقاد دو عضو جمهوریخواه کنگره از گزارش وزارت خارجه آمریکا در رابطه با تعداد حوادث تروریستی فلسطینی

دو تن از نمایندگان جمهوریخواه در کنگره ایالات متحده، گزارش وزارت خارجه آمریکا را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کردند که شمار کل تعرضات تروریستی فلسطینیان علیه اسرائیل و شهروندان این کشور، بسیار کمتر از آن است که عملا رخ داده و این گزارش باید مورد تصحیح و بازنگری قرار گیرد.

این دو نماینده کنگره می گویند که شمار تعرض های تروریستی فلسطینیان علیه اسرائیل در یک سال گذشته، ۱۰۱ مورد گزارش شده و این در حالی که عدد واقعی آن، ده برابر، و حتی بیشتر است.

آن ها می گویند که در یک سال گذشته، بین ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ تعرض تروریستی از جانب فلسطینیان علیه اسرائیل رخ داده است که باید جدی گرفته شود و فلسطینیان این شیوه را متوقف سازند.

به گفته آگاهان، شماری از این عملیات تروریستی، با کمک مالی و تسلیحاتی حکومت ایران انجام می گیرد – و این در حالی که رژیم ایران و دستگاه های تبلیغاتی سازمان هایی که خود را “گروه مقاومت” می خوانند، اسرائیل را به آن چه که “جنایات جنگی” می خوانند متهم می سازند.

حکومت ایران و سازمان های ترور هفته پیش اعلام کردند که این گونه عملیات علیه اسرائیل، باید در سطح گسترده تری ادامه یابد.

دو تن نمایندگان جمهوریخواه در کنگره آمریکا با نام های داگ لامبورن و دیوید مک کینلی، در مصاحبه های که امروز (چهارشنبه) پخش شد، ضمن مطرح ساختن انتقاد خود، خواستار ادای توضیحات از جانب وزارت خارجه آمریکا شده و از جمله پرسیده اند که آیا هنگام تنظیم این گزارش سالیانه، از ارتش اسرائیل نیز کسب اطلاع شده و یا این گزارش، تنها با استناد به اطلاعات از جانب فلسطینی ها انتشار یافته است