انتقاد روسیه از سخنان سلیمانی علیه اسرائیل، انتقاد از کل رژیم

تحلیلگران سیاسی انتقاد بی سابقه و صریح وزیر خارجه روسیه نسبت را به سخنان قاسم سلیمانی را که وعده داده بود اسرائیل به زودی نابود خواهد شد، تحولی بسیار مهم در سیاست خارجی روسیه در منطقه دانستند و گفتند که این سخنان، نه فقط نکوهش از تهدیدهای قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس است، بلکه کل سیاست خارجی رژیم ایران علیه اسرائیل را به باد انتقاد می گیرد.

قاسم سلیمانی هفته پیش در همایش یادبود هلاکت عماد مغنیه مسوول امور تروریستی حزب الله لبنان که ده سال پیش در دمشق کشته شد، با معرفی کردن اسرائیل به عنوان عامل این قتل، تهدید کرده و از جمله گلته بود: «قصاص این خون ها، نابودی رژیم صهیونیستی است» و افزوده بود: «قصاص این خون ها نابودی رژیم صهیونیستی است».

سِرگئی لاورُف وزیر خارجه روسیه، برای نخستین بار این گونه سخنان در مورد نابودی اسرائیل را نکوهش کرد و ناشایست دانست.

قاسم سلیمانی گفته بود “نابودی اسرائیل یک وعده الهی است  و حتما عملی خواهد شد”.

قاسم سلیمانی که درس آخوندی نخوانده است، توضیح نداد که با این باصطلاح “وعده الهی” در کجا برخورد کرده است.

آگاهان انتقاد صریح و مستقیم وزیر خارجه روسیه نسبت به این سخنان سلیمانی را، در واقع ناشایست دانستن کل سیاست رژیم ایران علیه اسرائیل، و نوعی ابراز طرفداری از اسرائیل و سیاست های آن می دانند – زیرا “شعار نابودی اسرائیل” به قاسم سلیمانی محدود نمی گردد، بلکه هم سران رژیم ایران، از خمینی تا خامنه ای، این شعار را پایه اصلی سیاست خارجی خود قرار داده اند.

3 دیدگاه‌

  1. و اینقدر احمقن و خاینو کثیفن که نمودونن باید منافع جمعو به منافع شخص ترجیح بدن مثل همین فلسطینیها که کل منافع مردم مسلمانو برا ۴ تا خونه به خطر انداختن نمیدونن همکاری علمی و فنی یهود با مسلمانان بهتره تا کله گرفتن و اصلا به طور تاریخی فلسطین یک کشور نبوده یک ایالتی بوده که در همان زمان امپراتوری های اسلامی یهودیان بیشتر در همین منطقه که در قرآن کنعان هست بودن حالا امپراتوری پوکیده که به جهنم حالا هم یهودیها در همین حدود فلسطین فعلی هستن به جای اینکه اعراب سعی کنند با کنترل جمعیت خودشونو در جامعه یهودی حل کنند سعی میکنند با زادو ولد با اینها بجنگند چون لجبازی و جنگو سر بریدنو دوست دارن حالا بازم به فهم یهودیها که با این همه سلاح تا حالا به اینها رحم کردن.

  2. روشنایی سرزمین پاک و مقدس اسرائیل و عزم قوم یهود برای حفظ آرامش در آن خاک و بوم هیچگاه فروکش نخواهد کرد ، و روزی خواهد رسید که همه جهانیان خواهند فهمید که اسرائیل فقط به دنبال آرامش و دفاع از خود در برابر ظلم و ستم بوده و هست و خواهد بود

Comments are closed.