انتقاد سایت تابناک از واردات هتلهای کپسولی از چین به ایران

خبرگزاری تابناک نزدیک به محسن رضایی در سرمقاله امروز خود نوشته است : وقتی به جای توجه به فعالان حوزه گردشگری، واردات از چین در دستور کار قرار می‌گیرد. نعل وارونه وزارت گردشگری با واردات هتل کپسولی!

روز گذشته در لابه لای اخبار مختلفی که مربوط به  شیوع کورونا و مقابله با آن در ایران و جهان بود،  خبری منتشر شد که در نوع خود عجیب بود؛ رونمایی از هتل‌های وارداتی به ایران.

تابناک در ادامه نوشته است:  آیا این راه حل اساسی برای رونق گردشگری در ایران است؟

وزارت گردشگری این هتل ها را برای استقرار در شهر‌هایی از جمله، تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز در نظر گرفته است ،  شهر‌هایی که هتل‌ها و اقامتگاه‌های متعددی دارند و در حال حاضر هم هتل‌های دیگری در بطن شان در حال احداث است.

تابناک نوشته است: هتل‌های کپسولی در چندین کارخانه در چند کشور جهان از جمله چین ساخته می‌شوند و مشتریان پر و پا قرصی در بسیاری از کشورها، از جمله در کشور‌هایی که امکانات اقامتی نامناسبی برای گردشگران دارند، دارند. اقامتگاه‌هایی محقر که به لطف سیستم گرمایش و سرمایش قابل قبول، جای مناسبی برای گذران شب هستند.

 

نسخه‌ای مدرن و امروزی برای گذران شب برای گردشگرانی که قصد خوابید در چادر را ندارد و مقوله امنیت هم برایشان بسیار کلیدی و مهم است تا جایی که حاضر هستند برای اقامت در این کپسول‌ها دست کم شبی ۴۰ دلار بپردازند! هزینه‌ای گزاف که برای اقامت در بهترین هتل‌ها در ایران هم کفایت می‌کند!

حال سوال اینست که چرا وزارت گردشگری اقدام به  واردات تخت خواب‌هایی می کند که  با قیمت خریدشان، می توان اقامتگاه دائمی ساخت و در آن‌ها به گردشگران خدمت ارائه کرد.

و اما این سوال زمانی بیشتر جلب توجه می‌کند که بدانیم اساسا مشکل گردشگری در کشورمان، اقامتگاه نیست مشکل  خالی بودن اتاق هایشان است. اتفاقی که جز در برخی ایام محدود در طول سال، به عینه قابل مشاهده است.