انتقاد یک  نماینده مجلس رژیم از سکوت روحانی درباره محکومیت اسدالله اسدی 

علیرضا سلیمی، نماینده مجلس رژیم، از سکوت حسن روحانی درباره محکومیت اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست حکومت ایران ، از سوی دستگاه قضایی بلژیک انتقاد کرد.

هفته گذشته دادگاهی در بلژیک، اسدالله اسدی، دبیر سوم سفارت حکومت اسلامی در وین، را به جرم تلاش و اقدام برای بمب‌گذاری در همایش سازمان مجاهدین خلق در حومه پاریس به ۲۰ سال زندان محکوم کرد.

سلیمی با اشاره به اظهارات پیشین روحانی گفت: «می‌گفتند فن مذاکره بلدیم، لطفا به مذاکره جفا نکنید، چرا دیپلمات ایرانی باید ۲۰ سال حبس بکشد و حتی یک تاسف خالی نیز از زبان شما خارج نشود.»

روز شنبه نیز ابراهیم عزیزی، نماینده و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز از اسدی حمایت کرده و گفته بود: «دستگاه دیپلماسی کشور در این رابطه نیز انفعال از خود نشان داده و کار خاصی را انجام نداده است.»

او از پیگیری پرونده اسدی در کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد و گفت در این زمینه از مسئولان وزارت خارجه ایران پرسش خواهد شد.

این در حالی است که سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه حکومت  گفته بود که ایران “حق پاسخگویی” را برای خود محفوظ می‌داند و «از همه ابزارهای سیاسی و حقوقی» در این زمینه استفاده می‌کند.