انجمن قلم آلمان به احترام روح الله زم خواستار نامگذاری خیابانی به نام او شد

انجمن قلم آلمان ، با انتشار بیانیه‌ای، ضمن محکوم کردن اعدام روح‌الله زم، روزنامه‌نگار مخالف رژیم ایران به  سنای برلین پیشنهاد داد، خیابانی که سفارت ایران در آن قرار دارد را به نام روح الله زم تغییر نام دهد تا هر نامه‌ و پیامی که برای سفارت جمهوری اسلامی ارسال می‌شود نام روح‌الله زم بر آن باشد و این جنایت فجیع فراموش نشود.

این انجمن در ادامه  با اشاره به اینکه از شنیدن این خبر “بسیار مبهوت” است تاکید کرد که قتل منتقد رژیم باید پیامدهای دیپلماتیک و اقتصادی داشته باشد.

لیندر سوکوف، معاون انجمن قلم در این بیانیه آورده است:  «ما از سنای برلین می‌خواهیم که این ایده را بررسی کرده و تغییر نام را هرچه زودتر آغاز کند، تا از این پس هر نامه‌ای که به سفارت ایران می‌رسد با نام روح‌الله ‌زم و یادآور این جنایت فجیع باشد».

‏آیت‌الله محمود امجد، از اساتید اخلاق در حوزه علمیه،از روح‌الله زم به عنوان “مقتول مظلوم” نام برد، و سخنان خامنه‌ای در نماز جمعه ۲۹خرداد۸۸ را “خطبه خونین” خواند.

محمود امجد با تاکید بر اینکه علی خامنه‌ای به طور مستقیم مسئول همه این جنایت‌ها و مسئول همه کسانی است که کشته شده‌اند، از خامنه‌ای خواست تا زنده است از استبداد رای دست کشیده و توبه کند.

محمد امجد، فرزند (آیت الله) امجد ، استاد حوزه علمیه نیز گفته است که پدرم خواستار استفاده از لفظ مقتول برای روح‌الله زم است

محمود امجد، که از روحانیون پرنفوذ و استاد اخلاق حوزه‌های علمیه ایران، است اعلام کرده است باید روح الله زم  را شهید و یا مقتول خواند.