اندیشکده آمریکایی: رژیم ایران پیش از آن که به برجام بپیوندد، به تولید بمب اتمی بسیار نزدیک شده بود

یک اندیشکده نظامی در ایالات متحده پس از انجام یک رشته تحقیقات تائید می کند که پیش از امضای برجام، حکومت ایران به تولید بمب هسته ای بسیار نزدیک شده بود.

به گفته آگاهان، احتمال دارد که این نتیجه گیری، به دنبال بررسی هزاران سندی درباره فعالیت های اتمی حکومت ایران بوده که توسط اسرائیل از شورآباد تهران به اورشلیم آورده شد و در اختیار کارشناسان قرار گرفت.

نهاد مستقل آمریکایی که این تحقیقات را انجام داده، “مرکز پژوهش های نظامی و علوم و امنیت بین المللی” نامیده می شود که در بخشی از گزارش خود می نویسد که نوعی آزمایش اتمی در ناحیه نظامی پارچین در حومه تهران نیز انجام شده بود.

رژیم ایران هرگز به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتم اجازه بازدید فوری از پارچین و انجام آزمایش های لازم را نداد، بلکه خود به طور مستقل نمونه هایی را به بازرسان ارائه داد که معلوم نیست واقعا از خاک پارچین بوده است.

در گزارش این اندیشکده آمده است که همه پژوهش های انجام شده، جای تردید باقی نمی گذارد که رژیم ایران در پارچین به نوعی آزمایش هسته ای دست زده بود و به مرحله تولید بمب اتمی نزدیک گردیده بود.

در اسنادی نیز که اسرائیل از ایران آورد، طرح ها و توضیحاتی وجود دارد که نشان می دهد قصد نهایی رژیم ایران تولید بمب هسته ای بوده – و این در حالی که از قول خامنه ای ادعا شده بود که او فتوا داده که بمب اتمی حرام است.

یک دیدگاه

  1. آخر آمریکایی ها باور ندارند که جمهوری اسلامی ایراان با پاکستان یها بمب اتمی داشته باشد ولی زمین لرزه ها چیز دیگری میگوید : و به اصطلاح :
    آن یکی اشتر را گفت که هی ازکجا می آیی ای اقبال پی گفت از حمام کوی تو گفت خود پیداست ز زانوی تو
    فقط نمیدانم با وجود این همه تحریم این آخوندهای نازنین و نابقه این همه موشک ضد کشتی و ضد تانک و این همه بمبهای بشکه ای ساختند که ۸۰۰ هزار نفر را باهاش تو سوریه کشتند را چجوری درست کردند

Comments are closed.