انفجار در فرودگاه مهرآباد تهران؟

در شبکه های اجتماعی  اخبار ضد و نقیضی درباره  انفجاری در فرودگاه مهرآباد تهران،  همراه با انتشار یک ویدئو منتشر شد که در این فیلم گفته می شود که شدت انفجار انقدر بالا بوده که شمار زیادی از آمبولانس های منطقه به  سوی فرودگاه روانه شده اند.

کوتاه مدتی  پس از انتشار خبر انفجار، صفحه TCG CrisisRisks که به انتشار اخبار حوزه هوانوردی می‌پردازد، هم خبر از انفجار در فرودگاه مهرآباد را تایید کرده و اعلام کرد برخی پروازهای خروجی این فرودگاه دچار تاخیر شده‌اند.

این صفحه همچنین مدعی شد که پرواز تهران به استانبول لحظاتی قبل از پرواز، روی باند فرودگاه متوقف شد و اجازه پرواز دریافت نکرد. دقایقی بعد این خبر از روی خروجی TCG CrisisRisks حذف شد.

همزمان با انتشار این خبر شمار زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز خبر انفجار در فرودگاه مهرآباد را تایید و بازنشر کردند.

خبرگزاری رکنا هم به نقل از سخنگوی آتش‌نشانی تهران، ادعا کرد  که « موردی از انفجار یا آتش سوزی در محوطه فرودگاه مهرآباد به سازمان آتش نشانی تهران اعلام نشده است … فرودگاه مهرآباد آتش نشانی مخصوص خود را دارد ولی اگر مورد انفجار یا آتش سوزی بزرگی رخ داده باشد به حتم آتش نشانی تهران را خبر خواهند کرد و کمک خواهند گرفت که چنین موردی اعلام نشده است.»

در این گزارش آمده است که  جواد منتظری خبرنگار «یورونیوز» در تهران در خبری تکمیلی در توییتر به نقل از همکاران خود اعلام کرد ه است که آرامش در فرودگاه و محیط آن حکمفرما است و نشانه‌ای از هیچ حادثه‌ای نیست.

جواد منتظری مدعی شده که العربیه از «انفجار مهیب» خبر داده است. این  در حالی که العربیه در یک خبر فوری به زبان عربی نوشت «گزارش‌های اولیه از حرکت آمبولانس‌ها به سوی فرودگاه مهرآباد در پی شنیدن صدای انفجار خبر می‌دهد».

روابط عمومی فرودگاه مهرآباد تهران نیز این خبر را  «شایعه» نامید و تکذیب کرد.

روابط عمومی فرودگاه مهرآباد اعلام کرد که «شب گذشته در این فرودگاه هیچ انفجار و آتش‌سوزی رخ نداده است و ویدئوی منتشر شده هیچ ارتباطی با فرودگاه مهرآباد ندارد».

تاکنون هیچ منبع رسمی حکومتی واکنشی به این خبر نشان نداده است.