اهالی روستایی در لردگان را به ایدز مبتلا ساختند و اکنون از تماس با آن ها و دادن خدمات می پرهیزند


پس از آلوده کردن  مردم لردگان به ویروس ایدز، دیگر کسی از اهالی چنارمحمودی نان و برنج  نمی‌خرد، برهیچ پزشکی حاضر به معاینه دندان‌هایشان نمی‌شود . اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضایی حکومت  گفت : دولت هم حوادث را و هم روند درمان افراد مبتلا به بیماری را پیگیری می‌کند؛ به موازات آن قوه قضاییه تیمی از پزشکی قانونی به لردگان اعزام کرده است.

گفته شده است که پس از مبتلا کردن مردم لردگان به ویروس ایدز  کسی از چنارمحمودی محصولات کشاورزی و نان نمی خرد ، هیچ پزشکی حاضر به درمان بیماری شان نمی‌شود و سیب‌ها و گوجه‌های پای درخت‌‌ها هیچ میوه‌فروشی را برای خرید وسوسه نمی‌کند. با اینکه حدودا یک ماه از انتشار خبر ابتلای مردم روستای چنارمحمودی، از توابع شهر لردگان، می‌گذرد اما هنوز زخم مردم روستا تازه است.

چند نماینده مجلس،  در ماه گذشته به همراه یک تیم ویژه از سوی قوه قضاییه و یک تیم پزشکی به این روستا آمده‌اند. پیشتر گفته شده بود که  ۲۰۰ نفر از مردم به HIV مبتلا هستند، پس از تحقیق وبررسی در یک آزمایش مجدد ،آلوده بودن ۱۳۰ نفر از اهالی تایید شده است اما هنوز هیچ عددی  درستی از سوی مقام‌های رسمی اعلام نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه در ارتباط با بازداشت نوه شاپور بختیار در اعتراضات مردمی لردگان گفت :  با شکایت مردم بود که او را بازداشت کردیم و با قرار تامین آزاد شده است اما عده خاصی از افراد ضد انقلاب در بازداشت بسر می برند که  از آشنایان حکومت پهلوی هستند.