اهالی روستایی در مازندران، یک دوچرخه سوار آلمانی مبتلا به سرطان را مضروب ساختند

فیلیپ مارک‌گراف، جوان ۲۸ ساله‌ای است که پس از رهایی از بیماری سرطان تصمیم گرفت با دوچرخه مسیری ۲۰ هزار کیلومتری را از طریق ترکیه، ارمنستان، ایران و پاکستان طی کند، از هیمالایا و پامیر بگذرد و به مقصد خود در جنوب هند برسد

حمله دسته جمعی اهالی روستای  نشتارود مازندران، به یک دوچرخه‌سوار آلمانی در ایران وی را به شدت مجروح کرد. فیلیپ مارک‌گراف،۲۸ ساله پس از رهایی از بیماری سرطان به هدف آشنایی با ملل جهان و کمک به بیماران سرطانی  تصمیم گرفته بود که با دوچرخه مسیری ۲۰ هزار کیلومتری را از طریق ترکیه، ارمنستان، ایران و پاکستان طی کند، از هیمالایا و پامیر بگذرد و به مقصد خود در جنوب هند برسد.یکی از کاربران فضای اجتماعی در این باره گفت:  «توریست آلمانی یه چیزی و بهتر درک و تجربه کرد! فهمید که بدتر از سرطان هم وجود داره! عکس صورت پوکیده‌ی این توریست آلمانی، تصویر سقوط ماست. سقوط ما مردم!»

به گزارش خبرگزاری ایسنا ، فیلیپ مارک‌گراف، جوان ۲۸ ساله‌ای است که پس از رهایی از بیماری سرطان تصمیم گرفت با دوچرخه مسیری ۲۰ هزار کیلومتری را از طریق ترکیه، ارمنستان، ایران و پاکستان طی کند، از هیمالایا و پامیر بگذرد و به مقصد خود در جنوب هند برسد.اما در بین راه مورد حمله هفت نفر در روستای نشتارود مازندران  درایران قرار گرفته و به‌شدت مصدوم شده بود.

در این گزارش آمده :فک و استخوان صورت فیلیپ در جریان حمله مهاجمان شکست و وسایل او دزدیده شد. پلیس فوری وی را  به بیمارستان تهران، انتقال داده و اموال مسروقه به وی برگردانده شده است. پس از این حادثه مادر فیلیپ نیز با نگرانی از وضع فرزند خود به ایران آمده است .

پرویز پرستویی، بازیگر سرشناس سینمای ایران، در همین مورد در حساب کاربری خود در اینستاگرام خود با کنایه نوشت: «این جهانگرد آلمانی بعد از رهایی از سرطان، یکی از اهدافش آشنایی با فرهنگ‌های مختلف بوده، ‌الان به جز اینکه با فرهنگ ما آشنا شد، فهمید که جاهایی هست که میتونه از سرطان هم خطرناک‌تر باشه.»

یکی از این کاربران فضای اجتماعی نیز نوشته  است: «ما برای توسعه باید به شدت خود را نقد کنیم و به چیزهایی که نداریم افتخار نکنیم که به قولی ما سالهاست وزن خود را زیاد و وزن دیگران را کم محاسبه کرده‌ایم.»

واکنش ها و پاسخ های زیادی در فضای اجتماعی دیده شده از همه دردناکتر اینست که یک ایرانی وقتی می شنود که وطن اش چگونه شده است و در بازخورد این حادثه می خواهد اظهار نظر کند چیزی برای گفتن ندارد ایران  سرزمینی که روزی به میزبانی و مهربانی در جهان شهرت داشته وبسیاری ازگردشگران اروپایی در سفرهای توریستی خود به ایران نوشته اند که مردمانی مهمان نواز دارد و خاطرات خوشی را در ایران سپری کرده اند اکنون شرمنده است ودر برابر فرهنگ و هویت گمشده اصیل ایرانی احساس حقارت می کند  .

این دوچرخه سوار آلمانی که تازه از بیماری سرطان رهایی یافته گفته است دوست ندارد این خاطره تلخ، خاطرات خوبش را تحت تاثیر قرار بدهد.» حال ببینید تفاوت واکنش ما با این توریست آلمانی را .

3 دیدگاه‌

  1. ایرانیها به میزبانی معروفن. لازم به گفتنم نیست. اوباش و دزدم توهرکشوری هست و دلیل نیست که بگیم رفتارکل اون مملکت این طوریه. بهرحال ایرانی وغذاهاش وادابش وفرهنگش ومهمانوازیش مشخصه ونیازم به تعریف نیست.
    اینام چندتا دزد بودن که دست به این کارزشت زدن. اینکه چیزی نیست الان میان یک مملکتو میدزن میزنن به نام خودشون بعدمردم اون کشورم میکشن وبیرون میکنن. بعدم ادای فرهنگ وازادیشون میشه

  2. این توریست آلمانی پس از برگشت به آلمان حتما به تلویزیون خواهد آمد و در مورد این حادثه تلخ سخن خواهد گفت۰ آبروی ما ایرانیانی که در اینجا هستیم خواهد رفت چه در محل کار و یا کوچه و بازار ولی در آلمان هم چنین اتفاقی افتاده است۰ توریست های ایتالیایی و یونانی که در قسمت شرقی برلین* سوار دوچرخه بوده اند و آدرسی را از آلمانی ها پرسیده اند از آنها کتک خورده اند و زخمی شده اند۰ در آنجا* نئونازی ها زیاد است البته در همه جای آلمان هست۰ در شهر هامبورگ آلمان یک بانو توریست خارجی از یک آلمانی آدرسی پرسیده او هم این بانو را به عنوان اینکه می خواهد کمک کند با خود برده و توی یک جای پر درخت به او تجاوز کرده و این را همه روزنامه ها نوشته بودند (همین دو روز پیش اتفاق افتاده ) و عکس فانتومی متجاوز را هم کشیده بودنند! آلمانی هایی که به ایران رفته اند از مهمان نوازی مردم برای ما زیاد می گویند۰ اینگونه که آنها را به غذا دعوت می کنند و با آنها عکس یادگاری می گیرند۰ Anthony Bourdian آشپز ستاره که به همه کشورها سفر می کرد و غذاهای آنها را می خورد و گزارش تهیه می کرد به ایران هم سفر کرده بود و آنجا را به عنوان بهترین کشوری که تا به حال رفته عنوان کرده بود۰ ایشان متاسفانه در هشتم ژوئن ۲۰۱۸ دست به خودکشی زد۰ من بسیار متاسفم که ایرانی ها دست به چنین کار بدی زده اند۰ آنهم یک بیماری که تازه بیماری سرطان را پشت سر گذاشته است۰ در پارسی می گوییم سنگ همیشه به درب شکسته می خورد!

Comments are closed.