اهالی روستای چنار محمودی، که ۱۴ ماه پیش به ایدز مبتلا شده بودند، خواستار استعفای مسئولان دولت شدند

پس از گذشت بیش از یکسال از اعتراض‌های مردم روستای چنار محمودی در اعتراض به شیوع ایدز در این منطقه که به علت تزریق سرنگ های آلوده، به ایدز مبتلا شدند، یکبار دیگر در تجمع اعتراضی  خواستار استعفای مسئولان دولت روحانی شدند.

در شبکه های اجتماعی تصاویری از تجمع اعتراضی مردم روستای چنار محمودی در استان چهارمحال و بختیاری منتشر شده که در آن نشان می دهد با برپایی تجمعی خیابانی از بی‌توجهی مقام‌های حکومت در رسیدگی به وضعیتشان پس از شیوع گسترده ایدز میان ساکنان این منطقه انتقاد کردند.

این معترضان در حالی که با سر دادن شعارهایی از جمله “عدالت عدالت، حق ماست” و “مدیر بی کفایت، استعفا استعفا ” مسیر خیابان اصلی این روستا را بستند .

سال گذشته نیز روزنامه سازندگی در این باره نوشته بود که بسیاری از افراد خانواده‌های مبتلا در روابط و فعالیت های روزانه زندگی خود دچار مشکل شده و به “خانه نشینی” روی آورده اند.

مهر ماه سال گذشته نیز تعدادی از مردم این روستا در مقابل مرکز بهداشت و فرمانداری شهرستان لردگان در اعتراض به استفاده از “سرنگ آلوده”در انجام تست قند خون اهالی چنار محمودی تجمع کرده بودند.

در جریان این اعتراضات، مردم روستا  خانه بهداشت روستای چنار محمودی را مقصر اصلی دانسته و خواستار محاکمه آنان شده بودند.

اما شوربختانه  وزارت بهداشت دلایل معترضان درباره شیوع ایدز در این منطقه را رد کرد و سعید نمکی، وزیر بهداشت، نیز  در نامه ای به وزیر دادگستری، درباره شیوع اچ آی وی در چنار محمودی نوشته بود: «کانون آلودگی در معتادان تزریقی و افرادی با روابط نامطلوب شناخته شد».

علی اکبر حق دوست، رییس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی، نیز در آبان سال گذشته  اعلام کرد که پیش از حوادث روستای چنار محمودی، وزارت بهداشت در گزارشی لردگان را به عنوان یکی از کانون های محتمل ویروس اچ آی وی در ایران معرفی کرده بود.

یک هفته بعد راشد جزایری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت که در استان چهارمحال و بختیاری ۱۸۵ نفر مبتلا به ویروس اچ آی وی هستند.