اهالی شهرها و آبادیهای پیرامونی غزه در اسرائیل قصد دارند در اعتراض به کم کاری دولت در برابر آزار فلسطینیان نسبت به أنها دست به اعتراض بزنند

گروهی از جوانان غزه می کوشند به جدار امنیتی با اسرائیل آسیب برسانند

با آنکه در روزهای اخیر آرامش نسبی در نوار غزه و خط مرزی با اسراییل برقرار بوده است اهالی شهرها و آبادیهای پیرامونی غزه در اسرائیل قصد دارند برای انجام اعتراضاتی دسته جمعی به شهر تل آویو شهر بزرگ اسرائیل بروند  و در آنجا در چادرهایی که برپا می کنند اقامت نمایند که تا به دولت اعتراض نمایند که برای پایان بخشیدن به رنج و محنت آنها به یک چاره اساسی بپردازند.

اکنون بیش از ۱۰ سال است اهالی پیرامونی غزه با حملات موشکی انفجارها و عملیات تعرضی دیگر از داخل نوار غزه  رو به رو هستند که زندگی را برای آنها دشوار کرده است.

اهالی آبادی های پیرامونی که قصد برپا کردن یک شهر چادری را در مرکز تل آویو دارند می گویند که دولت توجه بیشتری نسبت به امنیت اهالی مرکز کشور دارد و امنیت اهالی شهرک های پیرامونی غزه را تقریباً نادیده می‌گیرند.

آنها از دولت خواستار گردیدند که برای پایان بخشیدن به این وضعیت به چاره‌جویی اساسی بپردازد.

اعلام شد که شهرداری تل آویو محلی را برای اقامت و برپا کردن چادر های این افراد تعیین کرده و آنها می‌توانند هر چند روزی که مایل باشند در آنجا اقامت کرده و به اعتراض خود نسبت به دولت بپردازند.

مقامات دولتی می گویند که از دیدگاه آنها هیچ تفاوتی بین مرکز کشور و شهرک‌های پیرامونی غزه وجود ندارد و دولت در هر مورد قاطعانه اقدام می‌کند اما اهالی پیرامونی غزه می‌گویند که هنگامی که یک موشک از غزه به سوی  مرکز اسرائیل شلیک شد و به خانه‌هایی در آبادی میشمرد اصابت کرد و موجب زخمی شدن چند تن از اهالی گردید واکنش دولت اسرائیل نسبت به این تعرض بسیار کوبنده تر و گسترده تر از واکنشی بود که دولت در مورد حملات موشکی به شهرک‌های پیرامونی انجام می‌دهد.

گروه تروریستی حماس و دیگر گروه های ترور در غزه روز شنبه این هفته سالگرد آغاز آن چه را که راهپیمایی بازگشت جشن گرفتند.

در جریان اعتراضاتی که با این شعار در کنار خط مرزی اسرائیل برگزار می‌شود فلسطینیان با انجام عملیات انفجاری و آتش زدن لاستیک و هوا کردن بادکنک های انفجاری می‌کوشند که زندگی را بر اهالی جنوب اسرائیل و پیرامونی غزه تلخ کنند.

اهالی می گویند که کودکان آنها خواب ندارند زیرا هر شب در طول ساعات متوالی صدای انفجارهای شدید شنیده می‌شود و همچنین بوی گاز اشک آور به داخل آبادی ها می رسد و نفس کشیدن را دشوار می کند.

آنها می گویند که دولت برای پایان بخشیدن به این وضع آنگونه که باید به چاره‌جویی نپرداخته است.

اهالی پیرامونی می‌گویند که اکنون ۱۸ سال است که آنها به طور مداوم در معرض تعرض قرار دارند و ادامه این وضع را برای آنها غیر ممکن است.

شهر چادری اهالی پیرامونی فردا پنجشنبه در مرکز تل آویو در  یکی از بلوارهای پر رفت و آمد برپا خواهد گردید.

2 دیدگاه‌

  1. در واقع دولت در خصوص امنیت شهرک های پیرامونی تعلل میکند مردم غزه که زندگی فلاکت باری دارند و میخواهند کمبودهایشان را با نامنی مردم اسراییل جبران کنند به نظر میرسد راه دیگری به ذهن حماس نمی رسد

  2. یهودی طرفدار فلسطین وجود نداشته و ندارد و این باعث خنده است که در سرزمین اسرائیل به نفع فلسطین تظاهرات کنند . فلسطین بزرگترین دروغ تاریخ بشریت است . درود وبرکت بر اسرائیل باد تا ابد

Comments are closed.