اهالی شهرک های اسرائیلی پیرامونی غزه خواهان اقدامات قاطع دولت برای پایان بخشیدن به ناامنی هستند

اهالی نواحی پیرامونی غزه می گویند که با توجه به آن که همه شیوه های مسالمت آمیز دولت اسرائیل برای تامین امنیت اهالی بی نتیجه مانده، ممکن است یک عملیات گسترده نظامی در راه باش

در اسرائیل، اهالی شهرک ها و آبادی های پیرامونی غزه ابراز نگرانی می کنند که با توجه به وخیم تر شدن اوضاع در خط مرزی اسرائیل و غزه، ممکن است جنگ تازه ای در راه باشد – زیرا به نظر نمی رسد که حماس و دیگر سازمان های تروریستی حاضر شوند تعرضات خود را متوقف سازند.

اکنون مدتی است که حماس و دیگر سازمان ها ، که از اداره کردن اوضاع در غزه عاجز مانده اند، و می خواهند به نحوی سر مردم را گرم نگاه دارند، اغتشاشات هفتگی را به آشوب های روزانه مبدل ساخته اند و تقریبا هر روز به آشوب تازه ای دست می زنند.

علاوه بر این، بادبادک های آتشزا ، اکنون چندی است که به بادکنک های انفجاری ارتقاء مقام یافته ، که به جای ایجاد حریق، تولید انفجار می کند و جان افراد را نیز به خطر می اندازد.

اهالی نواحی پیرامونی غزه می گویند که با توجه به آن که همه شیوه های مسالمت آمیز دولت اسرائیل برای تامین امنیت اهالی بی نتیجه مانده، ممکن است یک عملیات گسترده نظامی در راه باشد.

مقامات نظامی به این ابراز نگرانی، هنوز واکنشی نشان نداده اند. ولی اویگدور لیبرمن وزیر دفاع گفته است که اسرائیل با سنجیدگی و حس مسؤولیت رفتار خواهد کرد و به ماجراجویی های بیهوده کشیده نخواهد شد.

منابع فلسطینی در غزه امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که یک فرد میانسال از اهالی غزه به ضرب گلوله کشته شده است. آن ها ادعا کردند که این فرد هنگام نماز در نزدیکی خانه خود که در خط مرزی قرار داد هدف سربازان اسرائیلی قرار گرفته است. ولی بعید می نماید که خانه فردی از اهالی غزه در فاصله چند متری از مرز اسرائیل قرار داشته باشد که در تیررس تفنگ یا تیربار باشد.

اهالی شهرک های پیرامونی غزه می گویند که در ظرف هفته عید سوکوت (عید سایبان ها) که دوشنبه پایان گرفت، بیش از هفتاد حادثه آتش سوزی رخ داده که علت آن بادبادک های بوده که از خاک غزه به سوی اسرائیل به هوا فرستاده شده بود.

درباره این پرسش که ارتش اسرائیل باید در برابر ادامه ناآرامی در غزه چه سیاستی در پیش گیرد، یک جدل سیاسی بین دو تن از اعضای کابینه درگیر شده است. سخن از نفتالی بنت رهبر حزب هبیت هیهودی (خانه یهود) است که در سمت وزیر آموزش و پرورش در دولت نتانیاهو عضویت دارد و علنا می گوید که می خواهد نخست وزیر آینده اسرائیل و یا وزیر دفاع باشد. او در هفته ها و ماه های اخیر سیاست های وزیر دفاع در برابر غزه را مورد انتقادهای گزنده قرار داده و خواهان در پیش گرفتن سیاست قاطع تری علیه حماس و دیگر سازمان های ترور در غزه می باشد.

اویگدور لیبرمن با متهم ساختن نفتالی بنت به انتقادهای بی اساس و مغرضانه، می گوید انگیزه بنت آن است که می خواهد سمت وزیر دفاع را به دست گیرد . لیبرمن می گوید که او و نخست وزیر بسیار سنجیده عمل می کنند و حاضر نیستند به ماجراجویی نظامی کشیده شوند.