اهالی شیعه یک شهرک لبنانی، علیه حزب الله به تظاهرات پرداختند و پرچم آن را آتش زدند

صدها تن از شیعیان لبنان در شهرک حمودیه در آن کشور گرد آمدند و در اعتراض به رفتارهای حزب الله لبنان و حکومت اسلامی ایران که از آن سازمان جانبداری می کند، پرچم حزب الله را به آتش کشیدند.

شهر حمودیۀ در اسان بِقاع لبنان در شمال شرق آن کشور واقع شده و دارای اکثریت شیعه می باشد و حزب الله در آن جا حضور قوی دارد.

برگزاری همایش اعتراضی علیه حزب الله، و حتی سوزاندن پرچم آن سازمان، امری است که به احتمال زیاد تا کنون در لبنان رخ نداده است – به ویژه اگر محل تظاهرات، یک شهرک شیعه نشین باشد.

این تظاهرات پس از آن به راه افتاد که ماموران پلیس دولت مرکزی لبنان به آن آبادی هجوم آوردند تا یکی از وابستگان به حزب الله را به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت کنند. این فرد علی زَعید اسماعیل نام دارد که تا کنون ۹۰۰ قرار بازداشت علیه او صادر شده است.

از سال ها پیش گفته شده که یکی از منابع درآمد حزب الله قاچاق مواد مخدر، به ویژه به کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی، و انتقال آن به ایالات متحده می باشد.

روزنامه های لبنان نوشتند که افراد وابسته به حزب الله، برای جلوگیری از بازداشت این فرد، نیروهای انتظامی را با تیراندازی و حتی پرتاب خمپاره و آتشباری سنگین هدف قرار دادند. افراد حزب الله در خانه بزرگی مستقر شده بودند که فرد مورد تعقیب در آن جا موضع گرفته بود. ارتش لبنان با آتشباری متقابل، به این تعرض پاسخ گفت.

در جریان تبادل آتش، قاچاقچی بزرگ و هفت تن از محافظین او کشته شدند و نیروهای انتظامی ۴۱ تن از اهالی را بازداشت کردند.